reklamı kapat

POPÜLER

CUPRA Türkiye’deki ilk CUPRA Garage showroomunu açtı

CUPRA Türkiye’deki ilk CUPRA Garage showroom’unu açtı

Sportif sürüşü teknoloji ile birleştiren CUPRA markası Türkiye’deki ilk CUPRA Garage konseptindeki showroom’unu müşterilerinin hizmetine açtı.

CUPRA markası büyümeye devam ediyor. Türkiye satışlarına 2021 yılının Nisan ayında başlayan şirket, sadece CUBRA modellerinin yer aldığı ilk showroom’unu Doğuş Oto Esenyurt’ta açtı. Markanın ruhunu yansıtacak şekilde özel olarak tasarlanan Garage’da ziyaretçiler klasik showroom atmosferinden uzakta markayı daha yakından tanıyabiliyor. Türkiye’de Nisan 2021’de satışlarına başlanan marka, ile geçtiğimiz yıl 285, bu yılda ilk 5 ayda 789 adet olmak üzere toplam 1.074 adet araç satışı gerçekleştirildi. Büyüme hedefi sürekli olarak devam eden marka mevcut 12 satış noktasına ek olarak yeni yatırımlarla Türkiye genelinde satış noktalarını artırmaya devam ediyor.

CUPRA markası hedeflerine ilerliyor

Haziran ayının ilk haftasında, markanın dört yıl önce doğduğu Terramar-Sitges’de düzenlenen “The Unstoppable Impulse” etkinliğinde markanın gelecek hedefleriyle ilgili bilgi veren şirket CEO’su Wayne Griffiths markanın hedefinin orta vadede yılda 500 bin adet araç satışı gerçekleştirmek ve uluslararası yeni pazarlara genişlemenin yanı sıra yeni segmentlere dahil olmaya devam etmek olduğunu; pazara sunulacak olan tüm modellerin CUPRA’nın sıra dışı ve otantik ruhuna sadık kalarak ilerleyeceğini iletti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bugüne kadar 200 bine yakın adette araç satışı gerçekleştiren şirket, 2018’de 430 milyon Euro olan cirosunu 2021 yılı sonunda 2,2 milyar Euro’ya yükselterek tüm hedeflerinin üzerinde bir başarı yakaladı. CUPRA 2022 yılı sonunda da satışlarını, cirosunu ve showroom ağını iki katına çıkarmayı hedefliyor.

İlginizi çekebilir: Etkileyici Porsche Müzesi içinde drone ile bir tur atın