reklamı kapat

POPÜLER

Elektrikli sedanların geleceği; Hyundai IONIQ 6

Elektrikli sedanların geleceği; Hyundai IONIQ 6

Koreli otomotiv devi Hyundai cephesinin elektrikli otomobiller üreten markası IONIQ, sedan modellerinde bir devrime hazırlanıyor.

Hyundai Motor Company, tamamen elektrikli modeller için kurduğu alt markası IONIQ’ten ikinci bir modeli tanıtmaya hazırlanıyor. Merakla beklenen IONIQ 6’nın tasarımı hakkında ipuçları taşıyan kare kalem çizimler, benzersiz hatları ve modern bir silüeti tasvir ediyor. Markanın geçtiğimiz yıl tanıttığı Prophecy EV konseptinden yola çıkan IONIQ 6, tamamen pürüzsüz ve temiz bir formla üretilmeye hazırlanıyor. Otomotiv endüstrisinde özellikle elektrikli modellerin tasarımlarına bambaşka bir soluk getirecek olan IONIQ 6, mobilite çağına uyumlu bir model olarak adından sıkça söz ettirecek.

Hyundai tasarımcıları tarafından hem estetik hem de günlük kullanım ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanan otomobil, markanın E-GMP platformunda inşa ediliyor. IONIQ 6, bu özel platform sayesinde uzatılmış bir dingil mesafesi ve optimize edilmiş iç tasarım elde ediyor. IONIQ 6’nın tasarımı ve iç mekanıyla ilgili görseller önümüzdeki günlerde Hyundai’nin resmi sosyal medya kanallarında yayınlanacak.

Hyundai IONIQ 5, tam otonom sürüşlere başlamıştı

Araç teknolojileri ve mobilite alanındaki uzmanlığını bir üst kademeye taşımak isteyen Hyundai Motor Grubu, yapay zekâ destekli araç çağırma platformu ‘i.M.’yi işleten Koreli bir girişim Jin Mobility ile iş birliği yaparak Güney Kore’nin başkenti Seul’de 4. Seviye otonom sürüşlere başladı.

Güney Kore Arazi, Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Won Hee-Ryong ve Seul Belediye Başkanı Oh Se-Hoon ise RoboRide aracını test eden ilk müşteriler oldu. Seul’ün en kalabalık ve en gözde lokasyonlarından birisi olan Gangnam’da, en son teknoloji ürünü 4. seviye otonom sürüş teknolojisine sahip IONIQ 5 elektrikli araçlar kullanılıyor.,

İlginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobili ile tanışın