reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai

Hyundai IONIQ 6 için bir “Black Edition” da geldi

Tasarımı çok dikkat çeken ve özellikle arkası harika görünen Hyundai IONIQ 6 için bir “Black Edition” sürümü de geldi.

Şimdilik sadece belirli pazarlarda satılacak Hyundai IONIQ 6 Black Edition, birçok parçasıyla beraber siyahlara büründürülmüş bir versiyon ve mat siyah 20-inç jantlar taşıyor. Önündeki Hyundai amblemi de siyah olan ve siyah aynalar (Kamera temelli) ile gelen araç, siyah sevenlerin oldukça hoşuna gidecek izlenimi oluşturuyor. Hyundai, tamamen elektrikli araçlara adanmış IONIQ markası altındaki ikinci modeli olan IONIQ 6’yı geçtiğimiz yıl Türkiye’de de satışa sunmuştu. Hatta kısa süre önce bu aracın Advance donanımı da Türkiye pazarına getirildi. IONIQ 6 Advance donanım seviyesinin fiyat etiketi 1.660.000 TL olarak açıklandı ve paket hakkında şunlar aktarıldı: “Hyundai, tamamen elektrikli araçlara (BEV) adanmış IONIQ markası altındaki ikinci modeli olan IONIQ 6’yı geçtiğimiz yıl Türkiye’de satışa sunmuş ve özellikle elektrikli araç tutkunları tarafından büyük ilgi görmüştü.  Hyundai, D-sedan segmentinde konumlanan IONIQ 6 modeline şimdi de “Advance” adıyla Türkiye’ye özel bir donanım seviyesi hazırladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu yeni donanım seviyesi, hem uygun fiyatı hem de üst düzey donanım özellikleriyle Türk tüketicisinin elektrikli otomobillere daha rahat ulaşmasına olanak sağlıyor. Elektrikli modellere özel E-GMP platformuyla üretilen IONIQ 6, yüksek konfor öğeleriyle adeta mobilitenin sınırlarını zorluyor. IONIQ 6, 0.21cd gibi oldukça düşük bir sürtünme katsayısıyla da Türkiye’deki elektrikli otomobiller arasında en verimli modellerden biri olarak listenin başında yerinde alıyor.

Arkadan itişli single motor seçeneğine sahip Advance donanım seviyesi, 53 kWh’lik standart bir batarya ile 429 km’lik bir menzile sahip. Kullanıcılar için oldukça ideal bir performans değeri sunan bu versiyonun gücü ise 111 kW (151 PS). Otomobilin ortalama enerji tüketimi ise 100 km’de 13,9 kWh (WLTP). Bu tüketim, IONIQ 6’yı otomotiv sektöründeki en tasarruflu elektrikli araçlardan biri yapıyor.

IONIQ 6’nın 0-100 km/s hızlanması ise Advance donanım seviyesinde 8,8 saniye. Aracın ulaşabildiği maksimum hız da 185 km/s ile sınırlandırılmış. Üstün 800 voltluk batarya sistemine sahip olması sayesinde de 350 kW ultra hızlı DC şarj cihazına bağlandığında yalnızca 18 dakikada yüzde 10’dan yüzde 80 düzeyine kadar şarj edilebiliyor. WLTP normlarına göre, IONIQ 6 kullanıcılarının 100 km menzil kazanmak için aracı ultra hızlı şarj istasyonlarında yalnızca 5 dakika şarj etmeleri yeterli. “

Hyundai IONIQ 6 yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition

İLGİLİ HABERLER