reklamı kapat

POPÜLER

Frostpunk 2

Frostpunk 2 oyunu 25 Temmuz tarihinde PC için çıkıyor

 - Güncelleme: 07 Mart 2024 12:05

Uzun zamandır merakla beklenen Frostpunk 2 oyunu yapılan resmi açıklamaya göre 25 Temmuz tarihinde PC için çıkıyor.

11 bit Studios tarafından geliştirilen Frostpunk 2, Xbox Game Pass’e ilk günden eklenecek (Mevcut Steam fiyatı 21 dolar) ve kişileri yine zorlu bir hayatta kalma mücadelesinin merkezine alacak. FSR 3 desteğiyle yolda olan Frostpunk 2 için yapılan resmi açıklama tam olarak şöyle: Büyük Fırtına’dan 30 yıl sonra Donmuş Topraklar’ı ziyaret et ve Şehrinin geleceğine yeni bir ölümcül tehdidi keşfet: insanoğlunun doğası. Sanayi, bilim gibi farklı amaçlara yönelik bölgeler oluşturarak Şehrini yeni bir ölçekte inşa et. Şehrin tüm bölgelerinin devasa, yakıta aç bir makinenin dişlileri gibi birbiriyle uyumlu bir şekilde çalışmasını sağla. Büyüyen metropolün yasalarını oluşturacağın ve farklı gruplar ile onların geleceğe yönelik fikirleri arasında gidip geleceğin Meclis binasını inşa et. Şehrinin ilerleyişi hakkında kararlar al, sonuçlarıyla yüzleş ve her şeyden önce Şehirdeki iç huzursuzluğun neden olabileceği şeylerden kaçın. Oyun, Frostpunk’ta gerçekleşen kıyameti andıran bir kar fırtınasının 30 yıl sonrasında geçiyor. Dünya hâlâ bitmek bilmeyen soğukların ve sert, buz gibi iklimin etkisi altında. Büyümenin ve iç karışıklıkların kaçınılmaz bir gerçek olduğu, kaynağa aç bir metropolün lideri olarak oynuyorsun. Şehrinin geleceği hakkında kararlar vermek ve bunların sonuçlarıyla yüzleşmek senin elinde.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Frostpunk 2’de farklı amaçlara yönelik bölgeler oluşturarak Şehrini yeni bir ölçekte inşa edebilirsin. Şehrin tüm bölgelerinin birbirleriyle uyumlu çalıştığından ve vatandaşlarının ilerlemesine yön verecek teknolojilerin araştırıldığından emin ol. 11 bit studios oyun Eş Yönetmeni ve Tasarım Direktörü Kuba Stokalski, “Frostpunk 2, hâlâ şehir ve şehrin toplumu hakkında bir oyun,” diyor.

“Ancak artan sosyal farklılıkların yol açtığı iç karışıklıklar, oyuncuların yeni tür tehditlerle karşı karşıya kalacağı anlamına geliyor. İnsanoğlunun hırsı hakkında anlamlı bir hikaye anlatmak için kıyamet sonrası bir ortam kullanıyoruz. Çünkü nihayetinde sonumuzu getirebilecek olan şey çevremizdeki doğa değil, insan doğasıdır.”

Şehir büyüdükçe yeni yasalar oluşturmak ve yürürlüğe koymak gittikçe karmaşıklaşıyor. Halk yavaşça geleceğe dair farklı ve çoğunlukla karşıt görüşler ile gruplara ayrılıyor. Meclis, fikirlerin çatıştığı ve bazen işin içine kaba kuvvetin girdiği bir yer. Bu çatışmalar yüzünden şehrin ayakta durmasını sağlamak Yönetici olarak senin görevin. Çıkan krizleri yönetirken bir yandan da insanlığın kaderine yeni bir rota belirle.”

Frostpunk 2 yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition

İLGİLİ HABERLER