reklamı kapat

POPÜLER

Twitch LOG Tasarım

Twitch CEO’su platform için 2024 planlarını paylaştı

 - Güncelleme: 07 Mart 2024 09:48

Amazon’un sahibi olduğu Twitch platformunun CEO’su Dan Clancy,  2024 planlarını paylaştı. Yeni yıl için üç farklı ana odak nokta var.

Twitch platformunun CEO’su Dan Clancy tarafından yapılan açıklamaya göre platformun mobil uygulamaları 2024 içinde yenilenecek. Twitch’in mobil planları arasında daha önce sadece masaüstüne özel olan moderasyon araçlarının uygulamalara getirilmesi, izleyicilerin abonelik, bit ve hediye satın alma yöntemlerinin değiştirilmesi ve genel olarak mobil uygulama deneyiminin yeni bir tasarımla beraber çok daha iyi hale getirilmesi yer alıyor. Uygulamalarda 2019 yılından bu yana büyük bir yenilik yapmayan firma, güncelleme ile Twitch içerik üreticilerinin uygulamalarda kısa videolar paylaşabilmesine de imkan tanıyacak. Platform yeni dönemde yayıncılar arasındaki bağlantıyı ve ortak yayın altyapılarını da güçlendirecek, buna ek olarak Twitch’teki içeriklerin diğer platformlara aktarımı da hiç olmadığı kadar iyi ve kolay getirilecek. Forrester bu konuda, “Twitch’ten diğer sosyal ağlara aktarılan içerik miktarını büyük ölçüde artırmak istiyoruz. Amacımız çok daha fazla insanın Instagram’a her girdiğinde, TikTok’a her girdiğinde, YouTube Shorts’a her girdiğinde daha fazla Twitch içeriği görmesi.” açıklamasını yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitch bizim gündemimize en son abonelik ücretlerine zam yapması ile gelmişti. Türkiye’de Twitch abonelik ücretleri 28 Mart sonrasında Kademe 1 abonelik için 9,90 TL’den 43,90 TL‘ye, Kademe 2 abonelik 19,99 TL’den 87,90 TL‘ye, Kademe 3 abonelik ise 49,99 TL’den 215,90 TL’ye çıkıyor. Twitch tarafından bu konuda geçilen açıklama şöyle olmuştu:Twitch yayıncıları, topluluklarını oluşturmak ve hedeflerine ulaşmakta gelir getirici araçlarımızı kullanıyorlar. Bunlardan Abonelik, izleyicilerin sevdikleri yayıncıları desteklemesine olanak sağlayan en önemli araç.

İlk günden bu yana abonelik fiyatları hiç yükseltilmemiş, hatta 2021 yılındaki yerel fiyatlandırma uygulaması ile pek çok ülkede fiyatlar düşürülmüştü. Şimdi ise, yayıncıların artan maliyetlerini ve bazı yerel para birimlerindeki dalgalanmaları dikkate alarak bazı ülkelerde abonelik fiyatlarını güncelliyoruz. Ne değişiyor? 28 Mart’tan itibaren Avustralya, Kanada ve Birleşik Krallık’ta web’deki Kademe 1 abonelik ve hediye abonelik fiyatlarında güncelleme yapılıyor. Türkiye’de ise her üç kademedeki abonelik ve hediye abonelik fiyatları güncelleniyor.

Mevcut abonelikler yeni fiyattan otomatik olarak yenilenecektir. Herhangi bir işlem yapmanız gerekmez. Mevcut abonelere, bu fiyat güncellemesinin yürürlüğe girmesinden bir ay önce e-posta yoluyla bildirimde bulunulacaktır. Avustralya, Kanada ve Birleşik Krallık’ta Kademe 2 ve Kademe 3 abonelik ve hediye aboneliklerin fiyatında değişiklik yoktur.

Fiyat güncellemesi yalnızca masaüstü veya mobil web üzerinden satın alınan abonelikler için geçerlidir. Mobil uygulamadaki fiyatlar önümüzdeki aylarda güncellenecektir. 3 Haziran’a kadar Prime aboneliğinden bugünkü tutarın aynısını kazanmaya devam edersiniz. Bu tarihten sonra her ülke için belirtilen ödeme tutarları geçerli olacaktır.”

Twitch gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: İnsansı robot Ameca ve yapabildikleri