reklamı kapat

POPÜLER

Twitch LOG Tasarım

Twitch, DJ’lere özel yeni bir gelir paylaşım programı duyurdu

Arkasında Amazon’un yer aldığı Twitch, bugün resmi olarak DJ’lere özel yeni bir gelir paylaşım programı duyurdu.

Bu konuda ilk bilgileri geçtiğimiz ay Twitch platformunun CEO’su Dan Clancy vermişti. Bugün ise beklenen resmi duyuru ile kilit detaylar netlik kazandı. Twitch, en özet haliyle DJ’lerin yayın gelirlerini plak şirketleriyle paylaşmalarına olanak tanıyan bir program hazırladı. Bu program sayesinde telif sorunları olmadan müzik yayınları yapılabilecek, bundan iki taraf da kazanç elde edecek. Bu konuda firma ekstra olarak şunları aktardı: “Bugün, DJ’lerin popüler müziklerin büyük çoğunluğunu yeni açılan DJ Kategorisinde yayınlamalarını sağlayacak özel bir programı duyuruyoruz. Bu program, Universal Music Group, Warner Music Group, Sony Music ve Merlin tarafından temsil edilen çok sayıda bağımsız plak şirketinin katkısıyla hayat oldu. DJ’lerin canlı yayın yapmaları için güvenli bir alan sağlayan ilk büyük yayın hizmeti olmaktan gurur duyuyoruz.” 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dan Clancy daha önce de bazı açıklamalarda bulunmuştu. CEO’ya göre platformun mobil uygulamaları 2024 içinde yenilenecek. Twitch’in mobil planları arasında daha önce sadece masaüstüne özel olan moderasyon araçlarının uygulamalara getirilmesi, izleyicilerin abonelik, bit ve hediye satın alma yöntemlerinin değiştirilmesi ve genel olarak mobil uygulama deneyiminin yeni bir tasarımla beraber çok daha iyi hale getirilmesi yer alıyor. Uygulamalarda 2019 yılından bu yana büyük bir yenilik yapmayan firma, güncelleme ile Twitch içerik üreticilerinin uygulamalarda kısa videolar paylaşabilmesine de imkan tanıyacak.

Platform yeni dönemde yayıncılar arasındaki bağlantıyı ve ortak yayın altyapılarını da güçlendirecek, buna ek olarak Twitch’teki içeriklerin diğer platformlara aktarımı da hiç olmadığı kadar iyi ve kolay getirilecek. Forrester bu konuda, “Twitch’ten diğer sosyal ağlara aktarılan içerik miktarını büyük ölçüde artırmak istiyoruz. Amacımız çok daha fazla insanın Instagram’a her girdiğinde, TikTok’a her girdiğinde, YouTube Shorts’a her girdiğinde daha fazla Twitch içeriği görmesi.” açıklamasını yapıyor.

Twitch gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: İnsansı robot Ameca ve yapabildikleri