reklamı kapat

POPÜLER

Epic Games Store Control

Epic Games Store’dan herkese ücretsiz yeni oyun: Control

Epic Games Store bugün gerçekten büyük bir adım daha attı ve herkese ücretsiz Control vermeye başladı. İşte detaylar;

Epic Games Store, sürekli olarak ücretsiz oyunlar vermeye devam ediyor. Firma bu sayede oyuncuları fazlasıyla memnun etmeyi sürdürüyor. Kısa süre önce firma son dönemdeki en büyük oyunlardan birisini vermişti.

Bu oyun NBA 2K21 olmuştu. Onun üstüne ise ücretsiz olarak Frostpunk verilmişti. Şimdi ise 17 Haziran tarihine kadar ücretsiz Control veriliyor. Oyun hemen buradan elde edilebiliyor. Oyun için firmanın açıklaması tam olarak şöyle:

“New York’taki gizli bir büro, dünya dışı bir tehdit tarafından istila edilince, yeni Müdür olarak Control’ü ele almak için başa geçtin

Remedy Entertainment’ın hazırladığı bu doğaüstü 3. şahıs aksiyon macera oyunu, savaşarak kapsamlı ve tahmin edilemeyen bir dünyada ilerlerken bir yandan da doğaüstü yetenek kombinasyonlarında, özelleştirilebilir ekipmanlarda ve duyarlı ortamlarda ustalaşmanızı gerektiriyor.

Control, Jesse Faden’ın hikâyesini ve onun Müdür rolüne bürünürken sorularına cevap arayışını konu alıyor. Tıpkı Control dünyasının olduğu gibi Jesse’nin yolculuğunda karşılaştığı dostlarının da kendi hikâyeleri var. Jesse diğer Büro ajanlarıyla çalışırken gizli deney ve sırları keşfeder.”
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

NBA 2K21, Frostpunk ve Control ile ses getiren Epic Games Store, ücretsiz oyunlara büyük rakamlar harcıyor

Bunun sizlere daha önce de aktarmıştık. Apple ile Epic Games arasındaki yasal savaştan çıkanlar üzerinden oyun sektörünün arka planında dönen pazarlama hamleleri ve fazlası gözler önüne seriliyor.

Örneğin Epic Games’in Steam’den pazar payı elde edebilmek adına zarar etme riskini göze alarak ücretsiz oyunlara harcadığı milyon dolarlar büyük ses getirmiş durumda.

Firma bu risk rağmen dönüşün çok iyi olduğunu aktarıyor. Epic Games’in 17.5 milyar dolar değerinde ücretiz oyun verdiği aktarılıyor. Firmanın cebinden ise özel anlaşmalar ile bu kadar yüksek bir rakam çıkmamış.

Epic’in örneğin 6 aylık bir zaman diliminde sadece 38 oyunu ücretsiz vermek adına 11,6 milyon dolar ödediği belirtiliyor. Firmanın bunlar sayesinde 5 milyon yeni abone kazandığı belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir

Epic Games tarafından gösterilen göz alıcı sistem