reklamı kapat

POPÜLER

Google Chrome
Google Chrome

Google Chrome için sunulacak gerçekten çok faydalı yeni özellik

Dünyanın açık ara en çok kullanılan internet tarayıcısı Google Chrome, çok önemli bir özellik daha kazanıyor. Bu yeni özelliğe kullanıcılar çok sevinecek.

Hem mobilde hem de masaüstünde liderliği kimseye bırakmayan tarayıcı Google Chrome, gelişmeye devam ediyor. Tarayıcıya yakın zamanda gelecek yeni özellik ise Global Media Controls ya da GMC olarak geçiyor. Bu özellik sayesinde kişiler, açtıkları sekmelerdeki -tüm önlemlere rağmen otomatik olarak başlayan- video ve sesli içerikleri adres çubuğu yanına eklenen “Play” simgesi üzerinden kontrol edebiliyor. Bir örneğini aşağıda gördüğünüz bu altyapı sayesinde istenmeyen içerikler hangi sayfada olduğunuz farketmeksizin hızlıca durdurulabiliyor. Bu gerçekten çok ama çok kullanışlı görünüyor ve kullanıcıları da sevindirecek gibi görünüyor. Özellikle çok sayıda sekmenin açıldığı durumlarda fark yaratacak yeni Google Chrome özelliği, şimdilik Chrome Canary sürümleri üstünden elde edilebiliyor.

Google Chrome
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Chrome, GMC ile daha kullanışlı hale geliyor

Şimdilik birçok hataya sahip olduğu belirtilen özellik, elbette tam sürümde hepsinden kurtulacak. GMC altyapısının çok kısa zaman içerisinde Windows, Mac ve Linux için çıkacağı açıklanan detaylar arasında yer alıyor. Sürekli olarak geliştirilen tarayıcı, alandaki liderliği kimseye bırakmak istemiyor. İnsanlar sisteme aşırı oranda yük bindiriyor olmasına rağmen Chrome’dan vazgeçemiyor.

İlginizi Çekebilir

42 bin TL ödüllü fotoğraf yarışması