reklamı kapat

POPÜLER

Google Chrome 70

Google’dan Chrome 69 ile getirilen tepki çeken özellik için geri adım

İnternet devi Google, popüler tarayıcı Chrome’a eklenen bir özellikle oldukça tepki çekiyor. Ancak bu yakında gelecek Chrome 70 ile değişiyor.

Dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcısı Google Chrome, aşağıda detaylarını verdiğimiz son sürümüyle oldukça beğeniliyor. Ancak bu sürümde yapılan bir değişiklik oldukça tepki çekiyor. Çünkü şu an Chrome üzerinde örneğin Gmail hesabına giriş yaparsanız, otomatik olarak tarayıcının kendisine de giriş yapmış oluyorsunuz. Yani kişilerin gizlice tarayıcıyı girişini yapan Chrome, bu açıdan kullanıcıların ciddi eleştirisi ile karşılaşıyor. İşte bunu gören Google, 70. sürüm ile bu giriş konusunu kontrol altına alıyor. Bu durumun olmaması için yeni sürüme “Chrome girişine izin ver” şeklinde bir seçenek konuluyor. Bu kapatıldığı zaman yaşanan istenmeyen giriş sorunu ortadan kaldırılabiliyor. Yeni sürümünün ekim ayının ortasında kullanıma sunulması bekleniyor.

Google Chrome 70

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Chrome 69 önemli bir sürüm

10. yaşan özel olarak yayımlanan 69. sürüm, ilk olarak yeni tasarımını karşımıza getiriyor. Hem mobil hem de masaüstüne getirilen yeni tasarım, en son materyal tasarım çizgisi üzerine kuruluyor. Yuvarlatılmış simgelerin tercih edildiği arayüz, göze gerçekten daha yumuşak görünüyor. 69. sürümde gelişmiş bir parola sistemi de karşımıza çıkıyor. Bu sistem sayesinde kişiler yeni kayıt olacakları bir site için Google tarafından oluşturulan güçlü parolaları kullanabiliyor. Bu kişiye özel parolaları kişisel Google hesabına kaydeden tarayıcı, böylece hatırlama derdini tamamen ortadan kaldırıyor. Ayrıca artık arama barı daha gelişmiş sonuçlar karşınızda çıkarıyor. Örneğin sadece arama bazı üzerinden bazı konularda hızlı şekilde bilgi alınabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Televizyon haberciliğinin geleceği