reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram kullanıcılarını memnun edecek yeni özellik

Sosyal medyanın popüler platformu Instagram, bugün ilginç bir haberle gündeme geldi. Platforma ilk defa tarayıcı tabanlı bildirim desteği geldi.

Instagram büyük çoğunluk tarafından uygulama üzerinden kullanılıyor. Ancak platforma internet tarayıcılar üzerinden de erişim sağlanabiliyor. İşte bu altyapıya bugün bildirim desteği getirildi. Şimdilik Chrome’un masaüstü ve mobil sürümlerinden çalışan özellik, “yeni takipçi, beğeni ya da yorum” geldiğinde anlık bildirim alamanıza imkan tanıyor. Instagram’ı bugün itibariyle Chrome üzerinde ziyaret ettiğiniz zaman karşınıza, bildirimleri açmak isteyip istemediğinizi soran bir menü açılıyor. Burada bildirimler açılabiliyor ya da kapalı şekilde yola devam edilebiliyor. Bu özelliğin ayrıca geçtiğimiz dönemde kullanıma çıkan Lite uygulama içerisinde de aktif edildiği belirtiliyor. Bu da düşük özelliklere sahip cihaz sahipleri için çok güzel görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram dün iki istifa ile sarsıldı

Dün platformun kurucuları Kevin Systrom ve Mike Krieger, Facebook’tan ayrılma kararı aldı. Kevin Storm yaptığı açıklamada bir sorun olmadığını söylüyor. Mike Krieger ile beraber “merakımızı ve yaratıcılığımızı keşfetmek için ayrılıyoruz” diyen yönetici, hayatlarının bir sonraki bölümü için hazır olduklarını da belirtiyor. Başlangıçta sadece 13 kişiden oluşan servisi dünyanın bir numaralı sosyal ağlarından birisi hale getiren yöneticiler, farklı maceralara ve yaratıcı mücadeleye atılmak istiyor.

İlginizi Çekebilir

Servisin pek de gündeme gelmeyen son denemesi IGTV