reklamı kapat

POPÜLER

iPhone XS Max

iPhone Xs Max’in Apple’a maliyeti belli oldu

Apple’ın kısa bir süre önce piyasaya sürdüğü iPhone Xs Max’in üretim maliyeti ortaya çıktı. TechInsights’in aktardığı habere göre 256 GB’lık iPhone Xs Max’in üretim maliyeti sadece 443 dolar. Apple’ın 256 GB’lık iPhone Xs Max’i yurt dışında 1.249 dolardan satışa sunduğunu belirtmekte yarar var.

Apple’ın iPhone Xs Max’te uyguladığı 806 dolarlık kar ise Apple’ın çalışan maaşlarını, reklamlarını ve diğer maliyetlerini karşılamıyor. iPhone ve iPad satışları, iOS ve diğer yazılım geliştirme maliyetlerlini karşılıyor. TechInsights, iPhone Xs Max ve geçen yılki iPhone X’un bileşen maliyetlerini karşılaştırdı. Yeni model daha büyük ve 100 dolar daha yüksek bir fiyat etiketine sahip. Akıllı telefonun en pahalı parçası ise 6,5 inçlik OLED ekranı. OLED ekranın Apple’a maliyeti 80,5 dolar. Apple A12 işlemci ve modemin fiyatı ise 72 dolar. Listenin başka bir yerinde, dahili depolama ve harici konut gibi öğeler sırasıyla 64 dolar ve 58 dolarlık maliyetleriyle dikkat çekiyor. Geliştirişmiş kameraların Apple’a maliyeti ise 44 dolar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone Xs ailesinin Türkiye fiyatı belli oldu mu?

Yurt dışında başlangıç fiyatı 1.099 dolar olan iPhone Xs Max’in Türkiye’deki resmi satış fiyatı ise henüz belli değil. Ancak karaborsaya düşen rakamlara göre telefon,  11.300 ile 15.000 arasında satılıyor.

Video