reklamı kapat

POPÜLER

iPhone Xs Max

iPhone Xs Max’i parçalarına ayırdılar [Video]

Apple’ın şimdiye kadar sunmadığı özelliklere sahip olan iPhone Xs Max kullanıcıların ilgisini çekmeyi başardı. Peki teknoloji devi bu telefonun içini nasıl tasarladı? Paylaşılan yeni video merakımızı fazlasıyla gideriyor.

Kısaca bahsetmek gerekirse bir telefonun iç tasarımının nasıl olduğu telefonunuz bozulmadıkça pek de önemli olmayabilir. Fakat ekranı kırılan, pili bozulan, arka paneli parçalanan veya kamerası kullanılmaz hale gelen bir telefonla baş başa kalınca bu detay çok daha önemli bir hal alıyor. Telefonu tamir etmek ne kadar zorlaşırsa, maliyet o kadar yükseliyor. iPhonelar da genel olarak tamir etmesi zor, maliyeti yüksek tarafta yer alıyor. Peki Apple, iPhone X‘in ardından yeni çıkarttığı iPhone Xs Max’in iç tasarımını ne kadar değiştirdi? JerryRigEverything hazırladığı video ile bu telefonun içini açmanın veya tamir etmenin nasıl olacağını gözler önüne seriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone Xs Max’i parçalarına ayrılmaya başladıkça Apple‘ın iPhone X tasarımından pek de uzaklaşmadığını görüyoruz. Vidaları çıkartılıp, ekran gövdeden ayrıldıktan sonra telefonun bir kitap gibi açıldığını görüyoruz. Bu işlemi başarıyla tamamladıktan sonra telefondaki parçaları değiştirmek mümkün hale geliyor. Pili değiştirmek ise biraz daha zor çünkü sabitleyici yapıştırıcıların sayısı oldukça fazla. Bu işlemi dikkatle yaptıktan sonra eskiden pil rahatlıkla değişiyor. Öte yandan telefonda tıpkı iPhone X’teki gibi L şeklinde bir pil yer alıyor. iPhone Xs Max’in parçalarına ayrıldığı videoyu haberimizin girişinde bulabilirsiniz.