reklamı kapat

POPÜLER

iPhone Xs ve iPhone Xs Max

iPhone X, iPhone Xs ve Xs Max’i alt etti

Apple‘ın 12 Eylül’de tanıttığı iPhone Xs ve iPhone Xs Max‘in ardından hangi telefonun pil ömrüyle öne çıktığı merak ediliyordu. Bu sorunun yanıtı pek de beklediğimiz gibi çıkmadı.

Tom’s Guide fiyatlarıyla beklentiyi yükselten iPhone Xs ve iPhone Xs Max’in pil kapasitelerini ve bunun günlük hayata nasıl yansıdığını test etti. Bu test sırasında pek çok farklı model de mücadeleye dahil edildi. Böylece cihazların diğer modeller karşısında nasıl bir performans sergilediği de gözler önüne serilmiş oldu. Ancak sonuç beklenenden oldukça farklı çıktı.

2017 senesinde satışa sunulan ve Apple’ın ilk çerçevesiz modeli olarak dikkat çeken iPhone X markanın yeni modellerini geride bırakmayı başardı. Bu testin sonuçlarına bakıldığında iPhone X‘in tamamen dolu pille 10 saat 49 dakika dayandığı görülüyor. Onu iPhone Xs Max izliyor. Cihazın pil ömrü kayda 10 saat 38 dakika olarak geçiyor. Üçüncü sırada ise iPhone Xs‘i görüyoruz. 9 saat 41 dakikalık pil ömrüyle hayal kırıklığı yaratıyor. Elbette testte pek çok farklı markanın telefonları da yer alıyor. Listenin asıl halinde Huawei P20 Pro birinciliği elden bırakmıyor. Onu Google Pixel 2 XL, Samsung Galaxy Note 9 ve OnePlus 6 seyrediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Diğer markaların farklı tercihlerle pil ömrü noktasında öne çıkması fazlasıyla olağan ancak Apple‘ın bir sene önceki modelinin son tanıtılan cihazların önüne geçmeyi başarması oldukça enteresan.