reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp iPhone

WhatsApp’ın desteği keseceği iPhone modelleri

En fazla kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp yakın gelecekte eski iPhone modellerinde kullanılamayacak. Peki bu talihsiz iPhone modelleri hangileri olacak?

Bildiğiniz gibi kullandığınız telefonlara indirebileceğiniz ve kullanabileceğiniz uygulamalar tamamen işletim sisteminizin ne kadar güncel olduğuyla alakalı. Bazı uygulamalar güncelliğe fazlasıyla önem veriyor. Bu sebeple işletim sisteminizi güncellemediğinizde uygulamayı da kullanamaz hale geliyorsunuz. Şimdi buna benzer bir durumun WhatsApp için yaşanacağı ortaya çıktı. Facebook çatısı altında yer alan mesajlaşma uygulaması iOS konusunda kimi kullanıcıları üzecek bir karara imza atmaya hazırlanıyor. Bundan sonra iOS 8 veya üzeri işletim sistemi kullanmayan iPhonelarda WhatsApp’ı kullanmak mümkün olmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp tarafından yapılan açıklamaya göre iOS 7.1.2 ve öncesi işletim sistemine sahip cihazlarda yeni hesap oluşturmak veya varolan hesapları kullanmak imkansız hale gelecek. Bu da iPhone 4 veya ondan önce çıkan tüm modellerde WhatsApp desteğinin son bulduğu anlamına geliyor. Ancak bunca olumsuz gelişmeden sonra güzel sayılabilecek bir haberimiz daha var. O da WhatsApp kullanmaya devam etmek istiyorsanız telefonunuzu değiştirmek için 1 Şubat 2020‘ye kadar zamanınız olacak. Bu tarihten itibaren uygulama desteği kesilecek ve uygulamayı varolan hesabınızla kullanmaya devam edemeyeceksiniz.

İlginizi çekebilir

Instagram’ın en yeni servisi IGTV