reklamı kapat

POPÜLER

whatsapp

Eski iOS kullanıcılarını üzecek WhatsApp gelişmesi

Geçtiğimiz günlerde iOS 13’ün kullanıma sunulmasının ardından eski sürümlere destek veren uygulamalar birer birer azalıyor. Bunlardan ilki WhatsApp olacak gibi görünüyor. Eski iPhone kullanıcıları bu uygulamaya veda etmek zorunda kalabilir.

Uzun süre önce Facebook tarafından satın alınan WhatsApp hala en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olmasıyla öne çıkıyor. Uygulama bu durumu sunduğu yeni özelliklerle sürdürmek için elinden geleni yapıyor. Fakat bir yandan da eski işletim sistemlerine desteği kesmeyi sürdürüyor. WhatsApp’ın desteklemekten vazgeçtiği son işletim sistemleri iOS 8 ve Windows Phone oldu. Windows Phone kullananları sayısı günümüzde oldukça az. Fakat telefonununu güncellemeden kullanan, hala iOS 8 ile yola devam eden pek çok kullanıcı bulunuyor. WhatsApp’ın bu kararı özellikle eski iPhone kullanıcılarının canını sıkacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 8 için WhatsApp geri sayımı

Kararın açıklanmış olması yeterince can sıkıcı değilmiş gibi, iOS 8 için geri sayım daha şimdiden başladı. WhatsApp bu işletim sistemine desteği Şubat 2020’de keseceği netlik kazandı. Kullanıcıların bir çözüm bulmak için şubat ayına kadar zamanı var. Öte yandan 31 Aralık’ta ise Microsoft’un kullanıma sunduğu Windows Phone‘lar da Whatsappsız kalacak. Bu noktada kullanıcılar için iki çözüm bulunuyor. iOS 8 kullanıcıları ya farklı bir mesajlaşma uygulamasına geçiş yapacak ya da iOS 8’ü güncellemek zorunda kalacak. Elbette güncelleme tüm kullanıcılar için mümkün olmayabilir. Bu durumda WhatsApp’ı kullanmaya devam etmek isteyenlerin telefon değiştirmesi gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

Google’ın en yeni uygulaması