reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 11 Pro

iPhone 11 Pro orijinal iPhone modeline karşı [Video]

Apple tarafından kısa süre önce tanıtılan ve kamerasıyla dikkat çekmeyi başaran iPhone 11 Pro orijinal iPhone’la karşı karşıya geliyor. iki cihaz arasındaki kamera farkı ise şaşırtıyor.

iJustine isimli YouTube kanalı tarafından hazırlanan videoda çok kısa süre önce gün yüzüne çıkan iPhone 11 Pro, atası kabul edilebilecek ilk iPhone’a karşı mücadele veriyor. Aslına bakarsanız bu hiç de dahil bir karşılaştırma değil. Bu iki modele sadece dışarıdan baktığınızda bile aradan geçen zamanda yaşanan büyük değişiklikleri fark edebiliyorsunuz. En basitinden cihazlardan birinin üç kamerası varken, diğerinin sadece tek arka kamerası bulunuyor. Dolayısıyla karşılaştırmanın kazananı elbette iPhone 11 oluyor.

iPhone 11 Pro vs ilk iPhone

iJustine’in videosunda aynı pozlar iki farklı modelden aynı anda çekiliyor. Apple’ın son modeline baktığımızda fotoğrafların daha aydınlık, daha net, daha kaliteli olması dikkat çekiyor. Bunun dışında zaten portre özelliği fotoğrafa ayrı bir hava katıyor. Enteresan olan kısım ise orijinal iPhone tarafından çekilen fotoğrafların tahmin ettiğimiz kadar kötü çıkmaması. Elbette iPhone 11 Pro ile orijinal model arasında dağlar kadar fark var. Aradan geçen zaman içinde mobil fotoğrafçılık inanılmaz bir noktaya ulaştı. Buna rağmen iki fotoğraf yan yana koyulduğu zaman “Orijinal iPhone’un fotoğrafları da o kadar kötü değil” yorumunu yapmadan duramıyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Haberimizin girişinde bulabileceğiniz karşılaştırma videosu sayesinde mobil fotoğrafçılığın aradan geçen seneler içinde ne kadar geliştiğine şahit olabilirsiniz. Fark inanılmaz olsa da, orijinal iPhone 12 senenin ardından hala ayakta duruyor.

İlginizi çekebilir

Güçlü iPhone 11 ailesi