reklamı kapat

POPÜLER

PUBG Mobile

PUBG Mobile ve Fortnite oyuncularının iOS 13 şikayeti

Apple tarafından kısa süre önce kullanıma açılan iOS 13 güncellemesiyle gelen yeni özellik PUBG Mobile ve Fortnite oyuncularının canını fazlasıyla sıktı. Eğer bu iki oyundan birini aktif olarak oynuyorsanız, güncellemeyi şimdilik es geçmeniz tavsiye ediliyor.

Fortnite ve PUBG Mobile oyuncularının iyi bildiği üzere, oyun sırasında farklı kontrolleri aynı anda idare edebilmek için ikiden fazla parmak kullanmak gerekebiliyor. Bu oyunların dinamiği içinde uzun zamandır yer alan bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Bu yöntemi kullanmak için iki parmağı ekranda sabit tutarken, üçüncü parmağı karakteri hareket ettirmek için kullanmak gerekiyor. Pençeyi andıran bu hareket oyuncular tarafından fazlasıyla tercih ediliyor. Öte yandan iOS 13 ile birlikte üç parmak kullanımında yeni bir özellik devreye giriyor. Üç parmakla aynı anda ekrana bastığınızda yazı düzenleme seçenekleri açılıyor. Bu da oyun akışının bozulmasına neden oluyor. Tam olarak bu sebepten PUBG Mobile ve Fortnite oyuncularının iOS 13 güncellemesine geçmemesi tavsiye ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PUBG Mobile cephesinden resmi açıklama

Bu tavsiye PUBG Mobile’ın yaptığı açıklamada da yer alıyor. Bahsettiğimiz açıklama ise şöyle: “iOS 13.0 güncellemesini yapan oyuncuların üç parmak kullanımı gerektiren anlarda gelen yeni özellik sebebiyle ciddi bir problem yaşadıklarının farkındayız. Bu problemle ilgili olarak Apple ile iletişime geçtik. Bu sırada sorunu çözmek adına biz de çalışma yürüteceğiz. Ancak devam eden problem nedeniyle oyunu üç parmak kullanarak oynayan oyuncuların iOS 13 güncellemesine geçiş yapmamasını tavsiye ediyoruz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.”

Ortaya çıkan problem iOS 13 güncellemesiyle çözülebilir. Fakat ondan önce PUBG Mobile ve Fortnite ciddi bir çözüm arayışı içine girecek gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir

Güçlü iPhone 11 Pro ailesi