reklamı kapat

POPÜLER

fortnite sony epic games playstation 5

Fortnite için atılan sevindiren Play Store adımı

Dünyanın açık ara en popüler mobil oyunları arasında yer alan Fortnite, sonunda uzun zamandır beklenenen Play Store haberiyle gündemde.

Fortnite, biliyorsunuz 2018 yılından bu yana Android platformunda yer alıyor ancak Play Store’da bulunmuyordu. Oyuna resmi siteden ulaşılabiliyordu. İşte bu durum bugün itibariyle değişti. Geliştirici firma Epic Games sonunda beklenen adımı attı ve popüler oyun Play Store’daki yerini aldı. Direkt olarak buradan ücretsiz olarak indirebileceğiniz oyun, biliyorsunuz iOS yanında PlayStation 4, Xbox One, PC, Mac ve Switch’te de aktif olarak yer alıyor. Battle Royale tarzının PUBG ve PUBG Mobile karşısındaki en güçlü rakibi olan Fortnite, Unreal Engine 4 ile geliştirilen, savaşma yanında yaratıcı inşa etme altyapısına da sahip bir yapım olarak dikkatleri üzerine çekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fortnite rakibi PUBG Mobile kısa süre önce bir rekor kırdı

Popüler oyun kısa süre önce global olarak toplam 600 milyon indirme rakamını geride bıraktı. Bir mobil oyun için gerçekten çok iyi olan bu rakama ek olarak başka bir önemli bilgi de paylaşılmıştı. Oyunun günlük tam 50 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğu firma tarafından duyurulmuştu. İndirme rakamından daha etkileyici olan 50 milyon “günlük” aktif kullanıcı, koronavirüs nedeniyle evlerine kapanan insanların etkisiyle her geçen gün daha da artıyor. Bu da geliştirici firmanın yüzünü güldürmeye devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

Minecraft RTX ile yeni bir dönem başlıyor