reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S20 Ultra DxOMark Samsung Galaxy S21

Samsung Galaxy S20 Ultra DxOMark sonucu çıktı; peki lider değişti mi?

Samsung Galaxy S20 Ultra için uzun süredir merakla beklenen DxOMark sonucu açıklandı. Peki liderlik değişti mi? İşte cevap;

Son dönemde sık sık Exynos işlemcili versiyonu ile yaşadığı yeşil ekran ve şarj sorunlarıyla gündeme gelen Samsung Galaxy S20 Ultra, sonunda gerçekte bayadır beklenen DxOMark sonucuyla karşımızda yer alıyor. Yapılan detaylı incelemeye baktığımız zaman modelin ortalama 122 puan aldığı ve bununla listenin ancak yedinci sırasını almayı başardığı görülüyor. Bu modelin hemen üstünde ortalaması 123 puan olan Honor V30 Pro yer alırken, liderlik halen ortalaması 128 puan olan Huawei P40 Pro‘da yer alıyor. Yılın kamera konusunda en iddialı modellerinden olan Galaxy S20 Ultra, yedinci sıra ile elbette hayal kırıklığı yaratıyor. Modelin spesifik olarak fotoğraf puanı 132, video puanı ise 102 seviyesinde yer alıyor. Bu rakamlar Huawei P40 Pro için fotoğraf tarafında 140, video tarafında ise 105 olarak görünüyor. Huawei P40 Pro’yu liderlikten çok büyük bir sürpriz olmasa ancak P40 Pro Plus indirecek gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S20 Ultra kamerasında tam olarak neler sunuluyor

Tekrardan hatırlamak adına telefonun önünde 40 megapiksel çözünürlükte 4K 60 fps video destekli bir selfie kamerası yer alıyor. Arkada ise çok iddialı dörtlü kamera sistemi bizleri karşılıyor. Burada yeni nesil bir sensör üstüne kurulan 108 megapiksel F1.8 geniş açı + 48 megapiksel telefoto F3.6 periskop + 12 megapiksel F2.2 ultra geniş açı + ToF kurulumu bir araya geliyor. Galaxy S20 Ultra bu daha önce görmediğimiz boyuttaki modülde yer alan kameralar ile 10x kayıpsız zoom ve inanması güç şekilde tam 100x dijital zoom yapabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Çok pahalı Galaxy Z Flip nasıl üretiliyor?