reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S20 FE

Samsung Galaxy S20 FE’nin DxOMark sonucu belli oldu

Kısa bir süre önce bizim de mercek altına aldığımız Samsung Galaxy S20 FE modelinin DxOMark sonucu paylaşıldı. Telefon genel kamera performansıyla 115 puan aldı.

Fotoğraf performansından 119 puan alan telefon, video performansından 101, yakınlaştırma performansından ise 68 puan elde etti. Çoğu koşulda doğru pozlama sunan telefonun dış mekanda çekilen videolarda nötr beyaz dengesi sunduğu ifade ediliyor. Telefonun dış ve iç mekan fotoğraflarında iyi ayrıntı sunduğu da söyleniyor. Dış ve iç mekanda çekilen videolarda gürültü seviyesinin iyi kontrol edildiği de dile getiriliyor. Telefonun eksi kamera yeteneklerine bakıldığında ise Galaxy S20 FE’nin düşük ışıkta yapılan çekimlerde fotoğraflarda gürültü ürettiği belirtiliyor. Pozlama ve beyaz dengesi dengesizliklerinin yanı sıra gece fotoğraflarında da düşük ayrıntının görüldüğü söyleniyor. Telefoto lensle yapılan çekimlerde ayrıntının yüksek olmadığı da ifade ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S20 FE ne gibi özellikler vadediyor?

120 Hz ve Full HD çözünürlüklü 6,5 inçlik Dinamik AMOLED ekranı bünyesinde barındıran telefonda 6 GB RAM ve 128 GB dahili hafıza bulunuyor. MicroSD kart desteğinin de sunulduğu telefon kamera performansıyla da dikkat çekiyor. Galaxy S20 FE, arkasında 12 megapiksel F1.8 geniş açı, 12 megapiksel F2.2 ultra geniş açı ve 8 megapiksel F2.0 3x telefoto kameralar yer alıyor. Burada “Space Zoom” olarak geçen 30x dijital zoom sunuluyor ve gece modu ile diğer yeni nesil Samsung kamera özellikleri de aktif olarak yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti