reklamı kapat

POPÜLER

Aşı etkisi; İkinci el otomobil sektörü normale dönüyor

İkinci el otomobil sektörü aşı etkisiyle normale dönebilir

İkinci el otomobil piyasasının her geçen gün daha da talep gördüğü şu günlerde uzmanlardan piyasanın geleceği hakkında bir değerlendirme daha geldi.

Koronavirüs salgını sonrası sıfır otomobillerin bulunabilirliği oldukça azalmıştı. Aksayan tedarik zinciri yüzünden neredeyse hiçbir markada hazırda otomobil bulunamıyordu. Hal böyle olunca kullanıcılar ikinci el otomobil piyasasına yöneldi. Ancak fiyatlar salgının etkisi kaybetmesi ile birlikte normale dönmeyi başladı. Sektör içinden de konu ile ilgili açıklamalar geldi. Adana Oto Alım Satım Komisyoncuları Esnaf Odası Başkanı Mehmed Güveloğlu, “Sektör çok durgun. Bu hem pandemiden dolayı hem de her sene sektör yıl sonu ve başında durur. Pandemi döneminde çok aşırı bir yükselme olmuştu ve şu anda fiyatlarda yüzde 5-10 arasında gerileme oldu.

Ciddi bir durgunluk var. Sektör bu durumda. Ancak ayın 15’inden sonra tekrardan sektörün normale gelmesini bekliyoruz. Bundan sonra o çok yükselişler olmayacak. Rutin bir yükseliş olur. Alış ve satışlar normale döner. Öncesinde galericiler arabalarını galerilerde sergilememeye başlamışlardı. İnternet sitelerine koymamaya başlamışlardı. Artık bu yavaş yavaş normale bindi. Bu arabalar alınıp satılacak çünkü ihtiyaç. Aşıdan sonra sektör rutin gidecek. Aman aman bir yükselişler olmayacak. Normal rutinde gidecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İkinci el otomobil fiyatlarında artışın sonu

Öyle eskisi gibi fahiş artışlar olmayacak. İhtiyacı olan alacak, ihtiyacı olan satacak. Çok ciddi bir düşüş beklenmesin olmayacak. Çok ciddi yükselişte olmayacak. Normal seyrinde gidecek. Her yıl olduğu gibi sektör yıl sonu ve başında durur sonrada normale döner. Sektör önümüzdeki aylarda hız kazanacak. İnşallah bu aşıyla beraber virüs gitmiş olur ve otomobil sektörü hız kazanacak”

İlginizi Çekebilir

Bu da Ford’un tamamen elektrikli Mustang modeli