reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes-Benz Hyperscreen
Mercedes-Benz Hyperscreen

Mercedes-Benz Hyperscreen tanıtıldı; geleceğin kokpitlerine erken bakış

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden Mercedes-Benz, CES 2021 kapsamında Hyperscreen adını verdiği yeni otomobil konsolunu tanıttı.

2021 sonunda seri üretim haliyle karşımıza çıkması beklenen Mercedes-Benz Vision EQS modelinde toplam 56 inç görüntü alanı sunacak bir konsol yer alacak. Firmanın kısa süre önce Hyperscreen adıyla tanıttı bu yeni konsol, yukarıda da dediğimiz gibi geleceğin kokpitlerine erken bir bakış attırıyor. Elbette bünyesindeki ekranların dokunmatik olduğu bu konsol, firmanın ikinci jenerasyon MBUX eğlence sisteminin merkezinde yer alıyor. Hyperscreen sürpriz olmayacağı üzere tek parça ekrandan oluşmuyor. Yani 56 inç’lik boyut birden fazla ekranın cam üzerinde bir araya getirilmesi ile elde ediliyor. Genel olarak gerçekten çok güzel ve modern görünen Hyperscreen, bünyesinde fiziksel havalandırma bölümlerini de taşıyor. Bünyesinde yer alan 12 motor ile gerçek bir tuşa basılıyormuş gibi geri bildirim yapabildiği aktarılan Hyperscreen, otomobil pazarının geleceği için dikkat çekmeyi sonuna kadar başarıyor.

Mercedes-Benz Vision EQS için detaylar şöyle

Ultra lüks Mercedes-Benz S-Serisinin elektrikli geleceğini gözler önüne serdiği aktarılan Vision EQS, gerçekten çok fütüristik görünüyor. Ön kısmında 188 adet mavi led ışık barındıran ızgarası, arkasında gövdeye entegre edilen 229 adet yıldızdan oluşan arka stop lambaları ve genel çizgisiyle gelecekten gelen tamamen elektrikli EQS, açıklandığı kadarıyla 100 kWh pil paketiyle tam 700 km menzile sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

469 beygir güç / 760 Nm tork ürettiği ve 0’dan 100 km/s hıza 4,5 saniyeden daha kısa sürede çıktığı belirtilen araç, limitli olarak maksimum 200 km/s hıza çıkabiliyor. 350 kw şarj sistemiyle yüzde 80 doluluğa destekli istasyonlarda sadece 20 dakikada ulaşabilen model, teknik tarafta da tasarımı kadar iddialı görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy S serisinin tarihine bakış videosu