reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes-Benz Vision AVTR

Geleceği gözler önüne seren Mercedes-Benz Vision AVTR için çıkan yeni video [İzle]

CES 2020 fuarında beklenmedik bir sürpriz olarak karşımıza çıkan Mercedes-Benz Vision AVTR için yeni bir video yayımlanmış durumda.

Kısaca hatırlamak adına 2009 yılında çıkan orijinal Avatar filminden ilham alınarak hazırlanan konsept otomobil Mercedes-Benz Vision AVTR, görebileceğiniz üzere oldukça fütüristik bir tasarıma sahip. Avatar’ın arkasındaki isim James Cameron desteğiyle hazırlanan araç, bir direksiyon taşımıyor. Geleceğin otonom yani sürücüsüz sistemler üzerine kurulduğu göz önüne alındığı zaman sürpriz olmayan bu detay, aracın yaşam alanını oldukça değiştiriyor. Burada yine de kontrol için joystick benzeri bir kontrol mekanizması bulunuyor. Arka kısmında 33 farklı açılıp kapanabilen “kanat” yer alan Vision AVTR, firmaya göre bunları kullanarak dışarıdaki kişilerle iletişim kurabiliyor. Yayımlanan yeni video ise bu tasarım harikası fütüristik modeli yolda hareket halinde gösteriyor. Direkt olarak yukarıda izleyebileceğiniz videoda modelin çok ilginç bazı ince detayları da anlatılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes-Benz Vision AVTR sürücüsünü bir “konuk” haline getiriyor

Videoda da görebileceğiniz üzere ışıklı ve hareketli lastikleriyle yan dahi gidebilen ilginç konsept Vision AVTR, daha önce aktarıldığı üzere biyometrik sensörleriyle sürücüyle bağ dahi kurabiliyor. Bu modelin halen yakın zaman üretime sokulma gibi bir amacı bulunmuyor. Burada oldukça uzak bir geleceğin ulaşım konsepti gözle önüne seriliyor. Mercedes bunun en iyi yapan firmalar arasında bulunuyor.