reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Hyundai Tucson

Yeni Hyundai Tucson için N versiyonunu merkeze alan tasarım çalışması

KDesign AG tarafından dijital ortamda hayata geçirilen konsept, Yeni Hyundai Tucson çizgilerinin N rozetiyle nasıl değişebileceğini ortaya koyuyor.

2021 model yılıyla birlikte yeni bir jenerasyonu beraberinde getiren Tucson cephesi, gündemin sıcak isimlerinden olmaya devam ediyor. Resmi tanıtımının ardından ilk olarak Güney Kore’de satışa sunulacak olan modeli, yerel pazardaki bazı satış noktalarında görmeye de başladık. Tasarımın yanında hibrit motor seçenekleriyle de modern dünyaya adapte olacak Tucson’un, markanın performans departmanının da merkezinde olduğunu söyleyebiliriz. Geçtiğimiz hafta makyajlı i30 ile karşımıza çıkan “N” departmanı, yeni Tucson’da da elini taşın altına koyacak. 2022 model yılıyla tanıtılacağına dair bilgilerin ışığında nabız vermeye başlayan Yeni Hyundai Tucson N için, KDesign AG ilgi çekici konsept bir çalışma gerçekleştirdi. Bu çalışma, versiyonun sahip olacağı dış görünüş dinamiklerindeki değişimlere gerçekçi bir perspektifte yaklaşıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

N görünümüyle birlikte yeni Hyundai Tucson çok daha iddialı olacak

Projenin beraberinde getirdiği değişimlerin ana hatlarına baktığımızda, kolaylıkla fark edilen sportif dokunuşlar karşımıza çıkıyor. Ön bölümde standart versiyondan farklı olarak daha köşeli bir tampon ve buna eşlik eden yeni bir havalandırma tasarımı dikkat çekiyor. Arka bölümde de difüzör, spoiler ve egzoz gibi işlevsellik de getiren bölümlerin “N” etkisiyle yeniden şekillendirildiğini görüyoruz. Diğer tüm N versiyonlarında olduğu gibi Tucson için de, özel renk ve jant seçeneklerini listede görmek de şaşırtıcı olmayacak. Aracın kaputunun altında 2,5 litrelik ve 2.0 litrelik iki motor seçeneğinden birisinin konumlandırılması bekleniyor. Somut gelişmeleri görmek içinse önümüzde biraz daha vakit var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR