reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai Tucson N

340 beygirlik Hyundai Tucson N modeli hakkında son bilgiler

Yaklaşık bir önce koreli yetkililer çok güçlü bir SUV üzerinde çalıştıklarını ve iki yıl içinde piyasada olacağını söylemişlerdi. Hyundai Tucson N olarak adlandırılacak model için geri sayım başladı.

Dünyaca ünlü otomobil dergisi Auto Express, geçtiğimiz sene Hyundai çalışanları ile bir röportaj yapmıştı. Buna göre Hyundai Tucson N‘nin geliştirilme aşamasında olduğunu söylenmişti. Çıkışını yapmayı planladıkları diğer araçların ise Tuscon N’den sonra geleceğini söyleyen yetkili, motorun oldukça güçlü olacağına da değinmişti. 340 beygir olarak tanıtılması beklenen motor, Hyundai’nin N departmanından güç alıyor. Mühendislerin Tuscon N için 6 saniyenin altında bir 0-100 değeri sunmak için çalıştıkları da gelen bilgiler arasında. Bu değerlerin yakalanması ise oldukça olası görünüyor. Çünkü Hyundai Veloster N, 275 beygir gücüyle 0’dan 100 kilometre hıza 5,2 saniyede çıkıyor. Modelin Tuscon’dan 800 kilo daha hafif olduğunu düşünürsek fazladan gelen beygir gücü bu açığı kapatabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rakiplerinden daha iyi olabilir

Hyundai’nin N bölümü yarışmak istediği Alman rakiplerine karşı kuruldu. 362 beygirlik Mercedes-Benz GLC 43 AMG, 1.850 kilo ağırlığında ve 4,8 saniyede saatte 100 kilometre hıza çıkabiliyor. 1900 kilo ağırlığındaki Audi SQ5, 369 beygir gücü sayesinde 0’dan 100 kilometreye 5,1 saniyede çıkıyor. BMW X3 M ise henüz piyasada değil. Ancak modelin 400 ila 450 beygir arasında olması bekleniyor. Eğer ön görülen güç verileri doğruysa Hyundai Tucson N bütün bu rakiplerinin sonu olabilir. Fiyat açısında da oldukça avantajlı olması beklenen model 2020 yılında yollarda olacak.

İlginizi çekebilir

Ailenin en büyüğü Hyundai Palisade