reklamı kapat

POPÜLER

iPhone

iPhone ve iPad’de ilk indirdiğiniz uygulmayı öğrenme [Nasıl yapılır?]

Apple’ın iOS 11 sonrasında yaptığı ufak bir değişiklikle birlikte artık iPhone ve iPad’e indirdiğiniz ilk uygulamayı oldukça pratik bir şekilde öğrenmeniz mümkün.

Normalde bu tarz enteresan bilgileri elde etmek için üçüncü parti uygulamaları telefona indirmek gerekebiliyor. Fakat artık iOS kullanıcılarının telefon veya tabletlerine ilk indirdikleri uygulamayı öğrenmesi çok kolay. Fakat öncelikle şunu belirtelim, bu bilgiye erişebilmek için elinizdeki cihazın en azından iOS 11’e güncellenmiş olması gerekiyor. Eğer daha eski bir sürüm kullanıyorsanız maalesef dediklerimizi yapsanız da ilk uygulamayı görmeniz mümkün olmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS’a indirdiğiniz ilk uygulama nasıl bulunur?

Bu bilgiye erişebilmek için öncelikle AppStore’u açmanız gerekiyor. Ardından hemen sağ üst köşede kendi fotoğrafınıza yani hesap bilgilerine tıklıyorsunuz. Burada isminizin ve cihazı eşleştirdiğiniz e-posta adresinin hemen altında “purchased” veya Türkçe çevirisiyle “satın alınanlar” kategorisi yer alıyor. Buraya tıkladığınızda şimdiye kadar iPhone veya iPad’e indirdiğiniz tüm uygulamalar sıralanıyor. iOS’un yeni özelliğiyle birlikte bu uygulamaların sıralaması en yeniden en eskiye olacak şekilde değişti. Böylece uygulamalar listesinde en aşağı indirdiğinizde cihaza indirilmiş ilk uygulamaya ulaşıyorsunuz. Böylece üçüncü parti uygulamalara başvurmadan merakınızı giderebiliyorsunuz. Sizin iOS’a indirdiğiniz ilk uygulama ne?

İlginizi Çekebilir

iPhone Xs ile çekilmiş kısa film