reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone App Store

iPhone’a indirilen ilk uygulamayı görüntüleme [Nasıl yapılır?]

App Store 10. yılını kutluyor. Peki siz ilk kez bir iPhone satın aldığınızda ilk olarak hangi uygulamayı indirdiğinizi hatırlıyor musunuz?

Apple’ın uygulama mağazası App Store, iPhone kullanıcıları için güvenli ve gelişmiş bir mağaza deneyimi sunmayı amaçlıyor. İlk yayınlandığından bu yana tasarımında ciddi değişimlere imza atan mağaza ise bazı uygulamalara veda ederken, yeni uygulamaları da her geçen gün artan sayılarla bünyesine dahil etmeye devam ediyor. Bildiğiniz gibi mağazada satın alma işlemleri için bir Apple hesabınızın olması gerekiyor. Bu hesap aynı zamanda sizin iCloud ve benzeri hizmetlerden yararlanmanızı da sağlıyor. Ancak hesabın bir özelliği de mağazadaki hareketlerinizi kayıt altında tutması. Yani yeni bir iPhone aldığınızda, sıfırdan kurarsanız bir önceki telefonunuzda yüklü olan uygulamaları liste halinde görüntüleyebiliyorsunuz. Hem de kronolojik olarak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İndirilen tüm uygulamalar

Bu da telefona ilk indirdiğiniz uygulamayı da görüntüleyebildiğiniz anlamına geliyor. Bunu kontrol etmek için yapmanız gerekenler ise hayli basit. Mağazaya girdikten sonra sağ üst köşede yer alan profil fotoğrafınıza tıklamanız gerekiyor öncelikle. Daha sonra açılan panelde “Satın Alınanlar” seçeneğini seçip bir kez daha “Satın aldıklarım” ibaresine dokunursanız, indirdiğiniz tüm uygulamalar en yeniden en eskiye sıralanıyor. Tabii eğer bir iPad’iniz varsa listede iPad uygulamalarının da olduğunu belirtelim. Listenin en altına inerseniz ilk indirdiğiniz uygulamayı görüntüleyebilirsiniz. Her ne kadar Satın Alınanlar dese de listede ücretsiz uygulamaların da yer aldığını belirtelim.