reklamı kapat

POPÜLER

TikTok Hindistan Çin Microsoft

TikTok üstünlüğü; işte dünya çapında en çok indirilen uygulamalar

Dünyanın en çok indirilen uygulamaları açıklandı. Global olarak verilen listede genel olarak büyük bir sürpriz bulunmuyor.

Advertisement

Ajans Press‘in Sensor Tower verileri üzerinden hazırladığı içeriğe göre 2021’in ilk yarısında dünya çapında en çok indirilen uygulamalar özelinde lider TikTok oldu. AppStore ve Play Store’daki indirme oranlarını baz alınırken, liderin TikTok çıkması çok da sürpriz olmadı.

Ülkemizde de çok fazla popüler olan uygulamanın ardından ikinci sırada Facebook, üçüncü sırada ise Instagram yer aldı. İlk 10’da yer alan popüler diğer uygulamalar ise sırasıyla Messenger, WhatsApp, Snapchat, Zoom, Telegram, Capcut ve Google Meet oldu. Pandemi dönemiyle birlikte sesli konferans özelliği sağlayan uygulamaların da ön plana çıktığı kaydedildi.

Sadece iOS cihazların merkezi App Store’daki en çok indirilen ilk 3 uygulama ise TikTok, Youtube, Instagram olurken, Android’in merkezi Google Play Store’da sıra Facebook, TikTok ve Instagram şeklinde oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En çok indirilen uygulamalar özelinde 2020 toplamında da TikTok lider olmuştu

Nikkei tarafından 2020 toplamı üzerinden hazırlanan ve paylaşılan dünyanın en çok indirilen uygulamaları listesinin lideri de TikTok olmuştu. Popüler platform sosyal medyayı domine ediyor ve Türkiye’de de sürekli olarak büyüyor. Lider TikTok’un 2019’da dördüncü sırada olduğu belirtiliyor.

Hazırlanan listede elbette birçok tanıdık isim var. Örneğin ikinci sırada Facebook, üçüncü ve dördüncü sırada ise Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp ile Instagram yer alıyor.

Beşinci sırayı bir kez daha Facebook’un sahibi olduğu Messenger uygulaması alırken, altıncı sırada eski popülerliğinden çok uzak olan Snapchat karşımıza çıkıyor. Listenin devamında sırasıyla Telegram, Likee, Pinterest ve Twitter bizleri karşılıyor.

Twitter’ın 2020’de 2019’a oranla bir sıra kaybettiği görülüyor. Popüler servis ilginç şekilde büyüyemiyor ve kullanıcı sayısını artıramıyor.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin ulaşım aracı ile tanışın