reklamı kapat

POPÜLER

2023’ün son ayında en çok indirilen uygulamalar açıklandı

 - Güncelleme: 30 Ocak 2024 19:33

2023’ün son ayında en çok indirilen uygulamalar açıklandı. Burada özellikle Threads’in ortaya koyduğu performans dikkat çekti.

Appfigures tarafından paylaşılan “küresel” bir rapora göre 2023’ün aralık ayında en çok indirilen uygulama, Apple App Store ve Google Play Store toplamında ulaştığı 54 milyon indirme ile Instagram oldu. En çok indirilen uygulamalar listesinde ikinci uygulama 47 milyon indirme ile TikTok, üçüncü uygulama ise 39 milyon indirme ile Facebook oldu. Listenin devamında 38 milyon ile WhatsApp, 33 milyon ile CapCut, 28 milyon ile yükselişe geçen seçeneklerden Threads, 27 milyon ile Temu, 25 milyon ile Telegram, 22 milyon ile Snapchat ve 20 milyon indirme ile Spotify yer aldı. X’in (Eski adıyla Twitter) 2023’ün aralık ayında 36. sıraya düştüğü aktarılıyor, burada özellikle X rakibi Threads’in yükselişi dikkat çekiyor. Threads 2023’ün son ayında hatırı sayılır bir yükselişe geçti çünkü uygulama uzun bir aradan sonra Avrupa merkezli olarak da kullanıma sunuldu. Instagram’ın Twitter rakibi uygulaması Threads geçtiğimiz dönemde iOS ve Android için resmi olarak çıktı ancak bu çıkış sadece belirli bölgelerde olmuştu. Daha sonra ise resmi olarak Avrupa çıkışı da gerçekleştirilmişti. Avrupa açılımıyla kullanıcı sayısı hatırı sayılır oranda artmaya başlayan uygulama, bu sayede 2024’e daha güçlü bir başlangıç yapmış oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram, Threads için kendisi şunları aktarmıştı: “Threads, bugün ilgilendiğiniz konulardan yarın trend olacak konulara kadar her şeyi tartışmak için toplulukların bir araya geldiği yerdir. İlgilendiğiniz şey ne olursa olsun, en sevdiğiniz içerik oluşturucuları ve aynı şeyleri seven diğerlerini takip edip onlarla doğrudan bağlantı kurabilir veya fikirlerinizi, fikirlerinizi ve yaratıcılığınızı dünyayla paylaşmak için kendinize ait sadık bir takipçi kitlesi oluşturabilirsiniz.”

En çok indirilen uygulamalar yanında bu da ilginizi çekebilir: Hızlı yürümeniz için tasarlanan ilginç ürün: Moonwalkers