reklamı kapat

POPÜLER

Threads LOG Tasarım

Threads, ABD’de “trend” konuları listelemeye başlıyor

 - Güncelleme: 13 Şubat 2024 09:50

Instagram tarafından hazırlanan X (Twitter) rakibi Threads, ABD’de “trend” konuları listelemeye başlıyor.

Threads, şimdilik sadece ABD merkezli olarak test aşamasına alınan bir altyapı üzerinden kişilerin karşısına trend olan yani en çok konuşulan konuları getirmeye başladı. Şirket tarafından yapılan açıklamada, arama sayfasında görülen trend içerikler belirlenirken hem yapay zekadan hem de bir ekipten yardım alındığı belirtildi. Kısa süre içerisinde ABD’deki herkese, daha sonra ise diğer ülkelere açılacak bu özellik, güncel gelişmelerden haberdar olmak isteyenler için elbette güzel görünüyor. Meta CEO Mark Zuckerberg tarafından yapılan resmi açıklamaya göre Threads servisinin şu an aylık 130 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor. Uygulamanın stabil şekilde büyüdüğünü belirten Zuckerberg, mevcut durumdan memnun görünüyor, en büyük hedefleri arasında Threads’i 1 milyar aktif kullanıcıya ulaştırmak yer alıyor. İlk çıktığında büyük bir patlama gören ancak daha sonra geriye düşen Threads, son aşamada X’ten kaçanlar ve Instagram’da kitlesi olanlar için bir numaralı alternatif oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kısa süre önce de 2023’ün son ayında en çok indirilen uygulamalar açıklanmıştı ve orada da özellikle Threads’in ortaya koyduğu performans dikkat çekmişti. Appfigures tarafından paylaşılan “küresel” bir rapora göre 2023’ün aralık ayında en çok indirilen uygulama, Apple App Store ve Google Play Store toplamında ulaştığı 54 milyon indirme ile Instagram oldu. En çok indirilen uygulamalar listesinde ikinci uygulama 47 milyon indirme ile TikTok, üçüncü uygulama ise 39 milyon indirme ile Facebook oldu. Listenin devamında 38 milyon ile WhatsApp, 33 milyon ile CapCut, 28 milyon ile yükselişe geçen seçeneklerden Threads, 27 milyon ile Temu, 25 milyon ile Telegram, 22 milyon ile Snapchat ve 20 milyon indirme ile Spotify yer aldı.

X’in (Eski adıyla Twitter) 2023’ün aralık ayında 36. sıraya düştüğü aktarılıyor, burada özellikle X rakibi Threads’in yükselişi dikkat çekiyor. Threads 2023’ün son ayında hatırı sayılır bir yükselişe geçti çünkü uygulama uzun bir aradan sonra Avrupa merkezli olarak da kullanıma sunuldu. Instagram’ın Twitter rakibi uygulaması Threads geçtiğimiz dönemde iOS ve Android için resmi olarak çıktı ancak bu çıkış sadece belirli bölgelerde olmuştu. Daha sonra ise resmi olarak Avrupa çıkışı da gerçekleştirilmişti. Avrupa açılımıyla kullanıcı sayısı hatırı sayılır oranda artmaya başlayan uygulama, bu sayede 2024’e daha güçlü bir başlangıç yapmış oldu.

Threads yanında bu da ilginizi çekebilir: Hızlı yürümeniz için tasarlanan ilginç ürün: Moonwalkers

İLGİLİ HABERLER