reklamı kapat

POPÜLER

Ne Instagram Ne WhatsApp iPhone sahiplerinin favori uygulaması TikTok

Ne Instagram ne WhatsApp; iPhone sahiplerinin en çok indirdiği uygulama

Her telefonun olmazsa olmaz uygulamaları WhatsApp, Instagram, Facebook gibi uygulamalar iPhone kullanıcıları için ikinci plana düşmüş durumda.

Yeni bir telefon aldığımızda ilk indirdiğimiz uygulamalar genellikle WhatsApp, Instagram gibi iletişim ve sosyal ağ uygulamaları oluyor. Ya da dönem dönem sildiğimiz bu uygulamaları yeniden telefonumuzda dahil etmek istiyoruz. Ancak 5 çeyrektir, iPhone kullanıcılarının App Store istatistiklerine baktığımızda bambaşka bir uygulama zirvede duruyor. Sensor Tower’ın yayınladığı 2019 birinci çeyrek uygulama verilerinde iPhone kullanıcıları için zirvede bir kez daha TikTok uygulaması bulunuyor. Sadece 2019 birinci çeyrekte uygulama 33 milyon kez inidirilmiş. Beş çeyrektir bulunduğu noktayı kimseye kaptırmayan uygulamanın hemen altında YouTube yer alıyor. 2019 birinci çeyrek sonuçlarının devamında YouTube’u şaşırtıcı olmayacak şekilde Instagram ve WhatsApp takip ediyor. Netflix ise 7. sırada yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ne WhatsApp ne Instagram iPhone sahiplerinin favori uygulaması

Android’de de Instagram geride

Raporun devamında Android kullanıcı tercihleri de mevcut. Görünen o ki Android sahipleri TikTok uygulamasını iPhone kullanıcıları kadar hevesle kullanmıyor. Android listesinde birinciliği WhatsApp, ikinciliği ise Messenger üstleniyor. TikTok’un bu listede 3. sırada yer aldığını belirtelim. Onu Facebook ve Instagram takip ediyor. Uygulama her ne kadar App Store’da olduğu gibi en üst noktada yer almasa da Android için de iyi bir çeyrek geçirdiği belli oluyor.

Mobilde fazlasıyla kullanıldığı düşünülen Netflix ise Android listesinde tam 13. sırada. Android cihazlar YouTube yüklü geldiği için muhtemelen YouTube pek indirilmiyor. Popüler video uygulaması 12. sırada yer alıyor.

İlginizi çekebilir

App Store’a dahil edilecek Arcade servisi