reklamı kapat

POPÜLER

Amazon kendi mesajlaşma uygulamasını geliştiriyor

Günümüzün en popüler uygulamalarını göz önüne aldığımızda mesajlaşma uygulamaları her zaman kendisine ayrı bir yer ediniyor. Kısa mesaj gönderiminin tarih olmasıyla birlikte her kullanıcı internet üzerinden mesajlaşmayı sağlayacak ve özellikleriyle beklentilerini karşılayan. bir mesajlaşma uygulaması arıyor. Dolayısıyla en çok indirilen ücretsiz uygulamalar listesinden mesajlaşma uygulamaları hiç eksik olmuyor. Amazon bu alandaki yoğun ilgiyi farketmiş olacak ki kendi mesajlaşma uygulamasını piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Amazon’un geliştirdiği mesajlaşma uygulamasının Anytime ismine sahip olduğu belirtiliyor. Söz konusu uygulamanın Android ve iOS işletim sistemi için geliştirildiği ifade ediliyor. Tıpkı WhatsApp gibi çapraz platform desteği sunacak olan uygulamanın iki farklı işletim sistemi kullanan kullanıcıların birbiriyle mesajlaşmasını sağlayacağı da söylenenler arasında yer alıyor. Sesli ve görüntülü görüşme özelliği sunacak olan uygulamanın ayrıca grup mesajlaşmaları için de kolay bir arayüze sahip olacağı dile getiriliyor.

Amazon’un asıl alanı olan alışverişin de bir şekilde uygulama içerisine entegre edileceği düşünülüyor. Kullanıcıların alışverişleriyle ilgili olarak uygulama üzerinden müşteri hizmetlerine bağlanabileceği ve hatta direkt olarak uygulamadan alışveriş yapılabileceği ileri sürülüyor. Son olarak Amazon’un kişisel asistanı Alexa’nın da bir şekilde uygulama içerisinde kendisine yer bulabileceğinden bahsediliyor. Uygulamanın ne zaman kullanıma hazır hale geleceği henüz bilinmiyor.