reklamı kapat

POPÜLER

havai fisek fotoğraf uygulamaları

En iyi havai fişek fotoğrafını çekebileceğiniz uygulamalar [Nasıl yapılır?]

Yılbaşı gecesi havai fişek gösterileriyle bizi bir görsel şölen bekliyor. Peki havai fişekleri tüm etkileyiciliğiyle telefonunuzu kullanarak fotoğraflamak istemez miydiniz? Bunun için öne çıkan fotoğraf uygulamaları listesine göz atabilirsiniz.

Havai fişek fotoğrafları çekmek, fotoğraf uygulamaları ile donatılmış mobil cihazlar bir kenara profesyonel fotoğraf makineleriyle bile hayli zorlu bir süreç. Özellikle de amatör kullanıcılar için pek kolay olmayacağı aşikar. Öncelikle flaş kullanımını tamamen unutmanız gerekiyor. Çünkü tahmin edeceğiniz üzere flaştan gelen ışık, havai fişekleri istediğimiz görkemde yakalamayı zorlaştırıyor. HDR modu ise açmak kesinlikle yararınıza olacaktır. Çünkü bu modda normal pozlama, daha karanlık pozlama ve daha aydınlık pozlama olmak üzere hızlıca üç farklı fotoğraf çekilip tek gövdede birleştiriliyor. Bu da daha etkileyici bir görünüm sağlıyor. Çekim sırasında odağı ve pozlamayı da kilitlemeyi unutmamak gerekiyor. Çünkü kilitleme yapmazsanız karanlık çekimlerde odağınız değişebilir. Bu da bulanık fotoğraflar anlamına geliyor. Tabii bir de seri çekim yapmayı unutmayın. Çok hızlı bir şekilde sayısız fotoğraf çeken bu modda en iyi kareyi yakalamak daha kolay olackatır. Tabii bunlar yerine aşağıdaki uygulamaları da deneyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

kirakira+

kirakira+ çektiği fotoğraflara “pırıltı” katmasıyla öne çıkan bir uygulama. 13 farklı hareketli filtreyi barındıran uygulama ile yukarıdaki ipuçlarını birleştirdiğinizde ortaya nefes kesen bir kare çıkabilir. Efektlerin yoğunluğunu ayarlarken havai fişek fotoğraflarında en üst noktaya getirirseniz ekrandaki pırıltıların etkileyiciliği de artacaktır. Bu uygulamayla ışıkların ön planda olduğu pek çok etkileyici kare yakalamak mümkün. iOS üzerinden satılan fotoğraf uygulamasının ücretli olduğunu da ekleyelim. 6,99 TL‘ye satılan uygulama Android mağazasında resmi olarak bulunmuyor. Ancak internette APK olarak indirilebiliyor. Bu noktada küçük bir uyarı yapmadan da geçmeyelim, APK kullanımı her uygulama için güvenli olmayabilir. Bu sebeple indirirken güvelinir bir kaynaktan indirdiğinize emin olmanız gerekiyor.

İndir

Cinemagraph Pro

Fotoğraf uygulamaları listemizdeki bir diğer uygulama Cinemagraph Pro. Bu uygulama çektiğiniz videoyu bir sinemagrafa dönüştürüyor; yani bazı noktaları hareketli olan bir fotoğrafa. Böylelikle hareketsiz bir fotoğraf karesinde patlayan havai fişekleri görüntülemek mümkün oluyor. Bu uygulamadan en üst noktada faydalanabilmek için havai fişek gösterisi ile manzara arasında keskin bir ayrım olduğundan emin olmak gerekiyor. Yani sadece gökyüzünü çekerseniz ortaya istediğiniz gibi bir sonuç çıkmayacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur yazının başında verdiğimiz ipuçları. Gece çekimi olacağı için ayrıca bir de tripod kullanmanız sonucu daha pürüzsüz yapacaktır. Uygulamayı indirmek ücretsiz ancak uygulama içi satışlar mevcut. Söz konusu uygulamada yine kirakira+’ta olduğu gibi Android mağazasında mevcut değil. Ancak APK ile indirilebiliyor.

İndir

Hyperspektiv

Bu uygulama çektiğiniz fotoğrafları etkileyici efektlerle ilginç formlara sokmanızı sağlıyor. Uygulama üzerinden çekim yapıp eş zamanlı filtre uygulayabileceğiniz gibi, çekimi yaptıktan sonra Film Rulosu’ndan seçerek de ilginç efektler deneyebilirsiniz. Havai fişek gösterisini standartların dışına çıkarmak isteyenler için öne çıkan bu uygulama App Store’da 6,99 TL‘ye satışıyor.

İndir

İlginizi çekebilir

Güncellemeyle gelen yeni Instagram özelliği