reklamı kapat

POPÜLER

Ford Köpek kulübesi

Ford’dan teknolojik yapısıyla şaşırtan köpek kulübesi [Video]

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden Ford, arge çalışmalarına farklı alanlarda da devam ediyor. Bu sefer karşımızda gerçekten ilginç bir köpek kulübesi bulunuyor.

Evet doğru okuyorsunuz Ford imzalı bir köpek kulübesi. Bu özel kulübenin arkasında gerçekten inanılmaz faydalı bir amaç yer alıyor. Biliyorsunuz can dostlarımız köpekler, gök gürültüsü ve özellikle de havai fişek gösterilerinden oldukça korkuyor. Çok yüksek seste gerçekleşen bu patlamalar, bize görsel bir şov yaşatıyor ancak köpeklerin adeta kaçacak delik aramasına neden oluyor. Modern toplumların bir türlü vazgeçemediği bu gece gösterilerine karşı kolları sıvayan Ford mühendisleri, karşımıza belki de en teknolojik köpek kulübesi ile çıkıyor. Firmanın araçlarında kullandığı aktif gürültü engelleme teknolojisi üzerine kurduğu bu kulübe, gösteriler sırasındaki gürültüyü köpekleri rahatsız etmeyecek düzeyde minimum hale getiriyor. Özel tasarlanan bir otomatik kapısı bulunan kulübe, fütüristik bir tasarımıyla da dikkat çekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford, bu köpek kulübesi ile harika bir adım atıyor

Ancak bu kulübe hemen gidip satın alınamıyor. Henüz prototip aşamasında olan bu çalışma, başka firmalar tarafından gerçeğe uyarlanabilir deniyor. Kendi yarattığımız bir sorunu çözmek için harcanan emek, gerçekten şaşırtıyor. Bu çalışma, keşke kolaylıkla çözülebilecek sorunlar için uğraşmasak ve daha hayati işlere yönelsek dedirtiyor.