reklamı kapat

POPÜLER

2019'da en çok indirilen uygulama ve oyunlar

2019’da en çok indirilen uygulama ve oyunlar

2019’un geride kalmasıyla mobil dünyaya yönelik önemli raporlar gelmeye devam ediyor. İşte 2019’da en çok indirilen uygulama ve oyunlar.

Bu yeni raporun arkasında direkt olarak App Annie yer alıyor. State of Mobile 2020 ile verilen bilgiye göre App Store ve Play Store toplamında 2019’da en çok indirilen uygulama Facebook Messenger konumunda yer alıyor. İkinci sırada Facebook, üçüncü sırada WhatsApp, dördüncü sırada ise TikTok yer alıyor. TikTok’un 2019’da gösterdiği yükseliş gerçekten inanılmaz görünürken, beşinci sırayı Instagram, altıncı sırayı ise dosya transfer uygulaması SHAREit alıyor. Video odaklı Likee yedinci sırada bulunurken, listenin devamında karşımıza Snapchat, Netflix ve Spotify çıkıyor. İlk 10 içerisinde Twitter‘ın ve YouTube‘un olmadığı görülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2019’da en çok indirilen uygulama ve oyunlar listesinde aşırı sürprizler yok

Peki oyun tarafında durum nasıl? State of Mobile 2020 raporuna göre App Store ve Play Store toplamında 2019’da en çok indirilen mobil oyun Free Fire oldu. İkinci sırada PUBG Mobile, üçüncü sırada ise Subway Surfers karşımıza çıkıyor. Fortnite’ın olmadığı ilk 10 içerisinde Color Bump 3D, Fun Race 3D, My Talking Tom 2, Run Race 3D, Homescapes, Call of Duty Mobile ve Stack Ball isimli yapımlar yer alıyor. State of Mobile 2020 raporunda başka ilginç bilgiler de var. Örneğin kişilerin 2019’da telefonlarıyla vakit geçirme oranı yüzde 35 oranında attı deniyor.

İlginizi Çekebilir

120 Hz telefon ekranı ve faydası