reklamı kapat

POPÜLER

dünyanın en çok indirilen ve gelir getiren mobil oyunları

Dünyanın en çok indirilen ve gelir getiren mobil oyun listesi [2018]

Mobil oyun pazarı hacmini her geçen gün artırırken, 2018 yılında dünyanın en çok indirilen ve gelir getiren mobil oyunları şaşırtıyor.

Sensor Tower’ın yayınladığı verilere göre, mobil oyun pazarının geliri 2017 yılından 2018 yılına kadar yüzde 22,7 artarak 71,3 milyar dolara kadar yükseldi. Biliyorsunuz neredeyse her gün Android ve iOS için bir sürü oyun piyasaya sürülüyor. Ancak bunlar arasından yalnızca bazıları kendisini liderlik tablosunda ilk 10’da görebiliyor. Yeni yayımlanan rapora baktığımız zaman App Store’da PlayerUnknown’s Battlegrounds ya da daha çok bilinen adıyla PUBG Mobile’ın en çok indirilen mobil oyun olarak zirveye oturduğu görülüyor. Play Store’da en çok indirilen oyunlar arasında dördüncü olan PUBG, bu tarafta liderliği Helix Jump adlı top zıplatma oyununa bırakıyor. App Store’da Helix Jump, lider PUBG’nin arkasından ikinci olarak geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dünyada çapında en çok indirilen 10 mobil oyun

Dünyanın en çok indirilen ve gelir getiren mobil oyunları

En çok indirilen uygulamalara baktığımızda iki uygulama mağazasında da (App Store ve Google Play Store) en çok indirilenler çok da değişmiyor. Uygulama mağazalarında her iki tarafta da toplama bakıldığında en çok Helix Jump indirilmiş. Bununla beraber hemen ardından PUBG Mobile geliyor. Yılların eskimeyen oyunları arasında yer alan Subway Surfers ise üçüncü sırada yer alıyor. Garena Free Fire ise hemen arkasından geliyor. Diğer mobil oyunların listesine baktığımızda ise: Rise up, Love Balls, Candy Crush Saga, Sniper 3D, Kick The Buddy ve yine eski simalardan My Talking Tom yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Peki dünyada çapında en çok gelir getiren oyunlar hangileri?

dünyanın en çok indirilen ve gelir getiren mobil oyunları

En çok gelir getiren mobil oyunlara bakıldığında Tencent’in ezici üstünlüğü görülüyor. Çinli Tencent’in Arena of Valor oyunu, 2018 yılında dünya çapında en çok gelir getiren mobil oyun oldu. İkinci sırada Monster Strike yer alırken diğer oyunlar sırasıyla Fate/ Grand Order, Candy Crush Saga, Lineage M, Westward Journey, Pokemon Go, DBZ Dokkan Battle, Clash Royale, Clash of Clans şeklinde karşımıza çıkıyor. App Store tarafında Fortnite ile Epic Games ise dünya çapında en çok gelir getiren mobil oyunlar arasında 7. sırada yer alıyor. Pokemon GO listenin sonlarında olsa da yine de yıllardır en popüler oyunlar arasında yer alıyor. Google Play Store’da uzun süredir ilk 10’a giren Pokemon GO yine listede olduğu görülüyor. 5’inci sırada yer alan oyun hala popülerliğini yitirmemiş olduğunu gösteriyor.

İlginizi çekebilir

Eğlenceli Fortnite 10. sezon tanıtımı ve gelecek yenilikler