reklamı kapat

POPÜLER

2019'un en çok indirilen iPhone oyunu Call of Duty: Mobile değil

2019’un en çok indirilen iPhone oyunu Call of Duty: Mobile değil

Apple, iPhone ve iPad için en çok indirilen oyunları açıkladı. Listenin birincisi şaşırtıcı bir şekilde bu yıl rekor indirmeye ulaşan Call of Duty: Mobile değil.

Ekim ayında iOS ve Android kullanıcıları için indirilmeye sunulan Call of Duty: Mobile, bir hafta içinde 100 milyondan fazla indirilerek bugüne kadarki en iyi çıkış yapan mobil oyun olmasına karşın iPhone kullanıcılarının öncelikli tercihi olamamış gibi görünüyor. Apple, 2019’u kapatırken platformunun en çok indirilen oyunlarını da yayınladı. Yılın en çok indirilen oyunlar listesinde CoD: Mobile birinci, ikinci hatta üçüncü bile değil. Dördüncü sırada yer alıyor. Görünen o ki mobil Battle Royale rekabetini de sarsan oyun iPhone sahiplerini etkilese de rakiplerini eleyemiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Call of Duty: Mobile dördüncü, Mario Kart Tour birinci

App Store’un en çok indirilen ücretsiz oyunu ise Mario Kart Tour oluyor. Aynı zamanda CoD: Mobile’ın rekor kırdığı dönem Mario Kart Tour’un da gördüğü ilgiden bahsetmiştik. Oyunun ilgi görme açısından CoD: Mobile’dan aşağı kalır yanı olduğunu düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz. Çünkü Call of Duty’nin mobil Battle Royale oyunu yayınlanmadan önce rekor çıkış Mario Kart Tour’da bulunuyordu. Oyun ilk haftasında 90 milyon kez indirilerek Nintendo’nun da en başarılı mobil oyun çıkışını gerçekleştirmişti.

Apple’ın paylaştığı listede ikinci sırada Color Bump 3D, üçüncü sırada ise aquapark.io oyunları yer alıyor. İlk 10’da dikkat çeken bir diğer isimse 8. sıradaki Fortnite oluyor. 2019’un en çok indirilen 20 oyununu sıralayan listede ise en popüler mobil Battle Royale oyunlarından biri olan PUBG Mobile yer almıyor. Listenin tamamına buradan ulaşabilirsiniz. İlk 10 oyun ise şu şekilde:

1) Mario Kart Tour
2) Color Bump 3D
3) aquapark.io
4) Call of Duty: Mobile
5) BitLife – Life Simulator
6) Polysphere – art of puzzle
7) Wordscapes
8) Fortnite
9) Roller Splat!
10) AMAZE!!

İlginizi çekebilir

PlayStation Plus aralık ayı ücretsiz oyunları