reklamı kapat

POPÜLER

PUBG Mobile rakibi Call of Duty: Mobile

Call of Duty: Mobile cephesinden mobil oyun tarihine damga vuran rekor

PUBG Mobile rakibi olarak görülen Call of Duty: Mobile, sadece Battle Royale kategorisinde değil mobil oyun kategorisinde dikkat çeken bir rekora imza atıyor.

Ekim ayının başında iOS ve Android kullanıcıları için indirilmeye sunulan Call of Duty: Mobile, oyuncuların büyük ilgisiyle karşı karşıya. Hatta öyle ki oyun ilk rekorunu elde etti bile. Üstelik bu rekor Battle Royale kategorisini değil tüm mobil oyun pazarını kapsıyor. Sensor Tower‘ın yayınladığı verilere göre oyun bir hafta içinde 100 milyondan fazla indirilerek bugüne kadarki en iyi çıkışı yapan mobil oyun oluyor. Karşılaştırma için rakiplere baktığımızda iOS ve Android için çıktığı gibi erişilebilir olan PUBG Mobile ilk haftasında 28 milyon indirmeye ulaşmıştı. Çıkışında sadece iOS için erişilebilir olan, Android’e daha sonra gelen Fortnite’ın ilk hafta sonucu ise 22,5 milyon. Diğer büyük açılışlarla kıyaslamak gerekirse geçtiğimiz haftalarda yayınlanan Mario Kart Tour‘un ilk haftasında 90 milyon kez indirildiğini belirtelim. Nintendo’nun en başarılı mobil oyun çıkışını gerçekleştiren Mario Kart Tour’un başarısı kısa sürede CoD: Mobile tarafından gölgede bırakıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Call of Duty: Mobile iOS’te daha çok indirildi

Oyunun ilgi gördüğü platformlara baktığımızda iOS kullanıcıları tarafından daha çok indirildiği de gözlemleniyor. iOS’te 56,9 milyon kez indirilen Call of Duty: Mobile, Android cephesinde ise 45,3 milyon kez indirilmiş. Oyunun en popüler olduğu ülke ise Amerika. 17,3 milyon indirmeye sahip olan Amerika’yı, 13,7 milyon indirmeyle Hindistan takip ediyor.

Gelir tarafına baktığımızda da yine iOS tarafında daha fazla harcama yapıldığını görüyoruz. İlk hafta sonuçlarında iOS kullanıcıları oyuna 9,1 milyon dolar kazandırmış. Android tarafında ise bu sayı 8,3 milyon dolar olarak kaydediliyor. Oyun içindeki en çok harcamayı Amerikalılar yaparken onu Japonya ve Brezilya takip ediyor.

İlginizi çekebilir

Oyunun tanıtımı