reklamı kapat

POPÜLER

En çok indirilen uygulama ve oyunları listesi dikkat çekiyor

Son yıllarda en çok indirilen uygulama ve oyunlar!

 - Güncelleme: 17 Aralık 2019 17:25

Mobil dünyanın merkezini oluşturan oyunlar ve uygulamalar sürekli olarak artıyor. Peki son yıllarda en çok indirilen uygulama ve oyunlar hangisi?

Bu sorunun cevabını App Annie veriyor. Yapılan araştırmaya göre 2010 – 2019 yılları arasında en çok indirilen uygulama Facebook konumunda yer alıyor. Devamında Messenger, WhatsApp, Instagram, Snapchat ve Skype karşımıza çıkıyor. Listede ayrıca TikTok, UC Browser, YouTube ve Twitter da yer alıyor. Burada görebileceğiniz üzere büyük bir sürpriz bulunmuyor. Peki kişiler son yıllarda en çok hangi uygulamalarda / uygulamalara harcama yapıyor? Burada lider Netflix oluyor. İkinci sırada Tinder, üçüncü sırada ise Pandora Music yer alıyor. Listenin devamında ise karşımızda Tencent Video, LINE, iQIYI, Spotify, YouTube, HBO Now ve Kwai çıkıyor. Bu iki listenin bir de oyun versiyonları bulunuyor.

En çok indirilen uygulama ve oyunları listesi dikkat çekiyor
En çok indirilen uygulama ve oyunları listesi dikkat çekiyor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En çok indirilen uygulama ve oyunları listesi dikkat çekiyor

Son yılların en çok indirilen oyunu Subway Surfers oluyor. Devamında ise Candy Crush Saga, Temple Run 2, My Talking Tom, Clash of Clans, Pou, Hill Climb Racing, Minion Rush, Fruit Ninja ve 8 Ball Pool karşımıza çıkıyor. Peki kişiler son yıllarda en çok hangi oyunlarda / oyunlara harcama yapıyor? App Annie‘ye göre bu tarafta lider Clash of Clans oluyor. Bu listenin devamında ise Monster Strike, Candy Crush Saga, Puzzle & Dragons, Fate / Grand Order, Honour of Kings, Fantasy Westward Journey, Pokemon Go, Game of War – Fire Age ve Clash Royale yer alıyor. Uygulama tarafında özellikle ABD ve Çin yapımı uygulamalar öne çıkarken, oyun tarafında birçok farklı ülkenin yapımı bulunuyor

İlginizi Çekebilir

JBL’den dikkat çeken kablosuz kulaklık modeli

İLGİLİ HABERLER