reklamı kapat

POPÜLER

mobil uygulama

Türkiye’de en çok indirilen mobil uygulama ve oyunlar açıklandı

Uygulama analizleri konusunda önemli isimlerden App Annie, 2021’in mobil uygulama karnesini paylaştı. İşte detaylar;

App Annie tarafından paylaşılan “State of Mobile 2022” raporu, geride bıraktığımız yılın önemli mobil uygulama odaklı verilerini gözler önüne serdi. Birçok farklı kaynaktan toplanan verilere göre 2021 yılında kişiler uygulama marketlerinde tam 170 milyar dolar para harcadı. App Annie’ye göre 2021’de toplam 230 milyar uygulama indirildi, kişiler mobil uygulamalarda her gün ortalama 4,8 saat zaman geçirdi. Bu üç değer de 202o’ye oranla artış gösterdi.

2021 toplamında mobil uygulama reklamlarına 295 milyar dolar para harcandığını duyuran App Annie, 2022’de sektörü daha büyük bir yılın beklediğini de belirtti. Biliyorsunuz artık her şey uygulama özelinde dönüyor ve kişiler hiç olmadığı kadar uzun süre boyunca mobil uygulamalarda vakit harcıyor.

Uygulamalarda geçirilen sürenin 2021 yılında Türkiye’de de artış gösterdiğini aktaran App Annie, burada bazı spesifik değerler de veriyor. Buna göre 2021’de Türkiye’de en çok sosyal medya uygulamalarında zaman harcandı. İkinci sırada fotoğraf ve video uygulamaları, üçüncü sırada ise oyunlar yer aldı.

Peki 2021’de en çok hangi oyun ve uygulamalar indirildi? Rapora göre Türkiye’de 2021 toplamında en çok indirilen mobil uygulama pandeminin süren etkisiyle E-Nabız oldu. İkinci sırada TikTok, üçüncü sırada ise Getir yer aldı. Kişiler Türkiye’de 2021 toplamında en çok TikTok, Azar ve LivU uygulamalarında para harcadı, 2021’de en çok aktif kullanıcıya sahip uygulamalar ise WhatsApp, Instagram ve Facebook oldu.

Uygulama kategorisindeki ilk 10

Türkiye’de 2021 toplamında en çok indirilen mobil oyun PUBG Mobile oldu. İkinci sırada Brawl Stars, üçüncü sırada ise Subways Surfers yer aldı. Kişiler Türkiye’de 2021 toplamında en çok PUBG Mobile, 101 Okey Plus ve Crasher: Origin oyunlarında para harcadı. 2021’de en çok aktif kullanıcıya sahip oyunlar ise PUBG Mobile, Brawl Stars ve ROBLOX oldu.

Oyun kategorisindeki ilk 10

İlginizi Çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle