reklamı kapat

POPÜLER

2020 Porsche Macan GTS

Yerinde iyileştirmelerle daha da iddialı; 2020 Porsche Macan GTS tanıtıldı

Performans ailesinin ortasında konumlanan 2020 Porsche Macan GTS, tüm önemli noktalarına yapılan ufak ama etkili dokunuşlarla yola devam edecek.

Ailenin yeni üyelerinden olmasına karşın kısa sürede oldukça zengin versiyonlara kavuşan Porsche Macan, önümüzdeki yıla da hızlı bir giriş yapıyor. Ailenin performans rozetlerinden birisini üzerinde taşıyan modelinin makyaj operasyonuyla tanıtılan kompakt SUV modeli yine ilgi odağı olmaya aday. S ile Turbo arasında konumlanacak olan 2020 Porsche Macan GTS, tasarım ve donanımın ötesinde performans dinamikleriyle de ileriye taşınmışlığı beraberinde getiriyor. Porsche, motora yaptığı 2020 dokunuşuyla birlikte beygir bazında 15 birim, tork bazında ise 19 birimlik iyileştirmeleri yeni GTS sahiplerine sunmuş olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Porsche Macan GTS teknik özellikleri

Kaputunun altında 2,9 litrelik altı silindirli motorla yoluna devam eden Macan GTS, iyileştirmelerin ardından toplamda 375 beygir güç ve 519 Nm torku asfalta yansıtır haline geliyor. Şanzıman konusunda da ufak dokunuşları taşıyan PDK’ya sahip olan model tüm bu parçaların bir araya gelmesi ve Sport Chrono paketiyle 0’dan 100’e hızlanmasını 4,5 saniyede tamamlayabiliyor. Markanın açıkladığı maksimum sürat değeriyse 261 km/s olarak teknik tabloya yansımakta. Tabi ki bu rakamları anlamlı hale getirecek olan destekçiler de altyapıda karşımıza çıkıyor. Standart olarak adaptif süspansiyon sistemini taşıyan modelde fren sistemi de yine performans kaygısı gözetilerek araca entegre ediliyor. Madalyonun tasarım kısmına ise; 20 inçlik özel tasarım jant seti, yan gövde parçaları, sport egzoz sistemi, kırmızı fren kaliperleri ve Alcantara koltuk döşeme gibi parçalar ön planda olacak. Yeni Macan GTS Almanya’da 77.880 eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

İlginizi çekebilir

2020 Porsche 718