reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Porsche Taycan

Elektrikli Porsche Taycan için çarpışma testi sonuçları açıklandı

Markasının elektrikli otomobil dönemindeki ilk modeli Porsche Taycan, güvenlik konusundaki beklentileri ortalama sonuçta kayıpsız tamamladı.

Advertisement

2019’un en merak edilen modellerinden birisi şüphesiz Porsche Taycan idi. Adının köken gereği Türkçe olmasından ötürü yerel basında da uzunca süre gündeme gelen model için beklenen bir süreçte daha sona gelindi. Euro NCAP tarafından paylaşılan test sonuçlarıyla birlikte güvenlik konusundaki standartları netlik kazanan Taycan için, ortalamada beklenen sonuçların elde edildiğini söyleyebiliriz. Taycan 4S Performance Battery versiyonuyla teste alınan modelin dört kapı sedan kategorisinde değerlendirildiğini de belirtmeden geçmeyelim.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Porsche Taycan için çarpışma testi detaylı sonuçları

Çarpışma testi sonuçlarının detaylarına geçmeden önce Porsche Taycan için için paylaşılan ortalama derecenin beş yıldız olarak açıklandığını belirtmek gerekiyor. Bu beş yıldız başlığının detaylarına indiğimizde ise otomobilin; yetişkin yolcu koruma kategorisinde yüzde 85, çocuk korumasında yüzde 83, yaya korumasında yüzde 70 ve yardımcı güvenlik sistemlerindeyse yüzde 73 oranında başarı elde ettiğini görüyoruz. Yolcu ve çocuk korumasında tatminkar başarı elde eden Taycan’ın diğer iki maddede nispeten düşük olduğu da dikkatlerden kaçmamalı. 70 sınırlarında gezinen bu sonuçların biraz daha düşmesi durumunda genel ortalamanın dört yıldıza düşmesi de işten bile değil. Sözü daha fazla uzatmadan sizi çarpışma testinin görüntüleriyle de baş başa bırakalım.