reklamı kapat

POPÜLER

The Mandalorian rüzgarıyla açıklanan beklenmedik Star War projesi

The Mandalorian rüzgarıyla gelen beklenmedik Star Wars projesi

The Mandalorian başarısından sonra Disney+ yeni bir Star Wars projesi açıkladı. Ancak bu beklediğimizden hayli farklı olacak gibi.

Dört bölümü yayınlanan The Mandalorian, Disney+ için büyük bir başarıya dönüşmüş durumda. Hayranların kısa sürede favorileri arasına giren dizi, Disney’in seriye yönelik yatırımlarını da artırıyor elbette. Ancak duyurulan yeni proje beklentilerimizin çok dışında. Çünkü Disney+ bir dizi değil bir yarışma hazırlığında. Star Wars: Jedi Temple Challenge olarak adlandırılan ve elbette çevrim içi yayın servisine özel olacak bu yarışmada Jedi Knight unvanı için yarışılacak. Katılımcılar “güç, bilgi ve cesaret” yönünden sınanacak. Pek çok engelle karşılaşacağı belirtilen yarışmacıların şimdilik nasıl bir düzende yarışacağı net değil. Ancak akıllara Ninja Warrior yarışmasını da getirmiyor değil. Ninja Warrior’da katılımcılar zorlu parkurlarda “ninja” yeteneklerini sınıyor ve parkurları tamamlamaya çalışıyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Mandalorian rüzgarıyla yeni Star Wars içerikleri yolda

Yarışmanın sunuculuğunu ise Jar Jar Binks’e hayat veren Ahmed Best üstleniyor. Genç Padawan’ların yeteneklerini gösterebileceği alanlar 3 bölgeye ayrılmış. Bunlar Orman Gezegeni, Jedi Yıldız Gemisi ve bir Jedi tapınağının içi olarak açıklanıyor. Yarışma ise çocukları hedef alacak gibi duruyor. Yarışma için net bir çıkış tarihi verilmemiş ancak 2020’de platformdaki yerini alması bekleniyor.

Disney+’ın çalışmalarını sürdürdüğü yeni diziler olduğunu da hatırlatalım. Diego Luna’nın Rogue One’da hayat verdiği Cassian Andor’u merkeze oturtan yeni yapım Rogue One öncesini anlatacak. Ve elbette hayranların heyecanla beklediği Ewan McGregor başrolündeki Obi-Wan Kenobi dizisi de yolda. Disney’in yarışmayla ilgili resmi açıklamasına buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Netflix’in Aralık 2019 ajandası