reklamı kapat

POPÜLER

The Mandalorian

The Mandalorian sezon finali sonrası Disney+’ın yaşadığı sorun

The Mandalorian, birbirinden keyifli 8 bölümün sonunda ilk sezonu tamamladı. Disney+’ı ise şimdi yepyeni bir sorun bekliyor.

Yıla damgasını vuran diziler arasında şüphesiz Star Wars evreninde geçen The Mandalorian var. Gerek bebek Yoda olsun, gerek hikayesi olsun izleyicinin beğenisini kazanan, küsmüş Star Wars hayranlarını evrene döndüren bir iş ortaya koyulmuş durumda. Disney+’ın orijinal dizisi olan yapım, çevrim içi yayın servislerinden alıştığımız gibi bölümleri tek seferde yayınlamayarak da heyecanı 8 hafta boyunca kadar en üst noktada tutan işlerden biriydi. Ancak dizi ilk sezona noktayı koydu. İkinci sezon ise 2020 sonbaharında gelecek. Disney+’ın ise şimdilik abonelere sunabileceği pek bir şey yok gibi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Mandalorian dizisini bitiren Disney+’ı iptal ediyor

Disney+ her ne kadar Disney çatısı altında yer alan zengin içeriklerle yayına girse de kütüphanesi halihazırda eski içeriklerden oluşuyordu. Birkaç yeni yapım arasında en dikkat çekici olansa The Mandalorian olmuştu. Hal böyle olunca, 8 bölümlük dizinin bitmesiyle beraber Disney+ kütüphanesi de “orijinal yeni içerik” eksikliğini abonelerine hissettiriyor. Twitter üzerinden kullanıcılar düşüncelerini paylaşırken Disney+ aboneliğini iptal ettirmek ana gündemi oluşturuyor. Tabii bir de dizi bittiği için üzüntüden iptal etmek isteyenler var…

Bunu yanı sıra sadece Star Wars dizisi için abone olmak istemeyen ve sezonun tamamlanmasını bekleyen kullanıcılar da kendini göstermiş durumda. Deneme süresince diziyi bitirmeyi planlayanlar daha sonrasında aboneliği devam ettirmeyi düşünmüyor.

Disney’in ise Star Wars çatısı altında halihazırda 2 yeni dizi projesi daha gelişimini sürdürüyor. Bunun dışında Marvel cephesinde de 3 farklı dizi üzerine çalışılıyor. Ancak elbette yeni içerikler için biraz daha bekleyeceğiz…

İlginizi çekebilir

Yeni fragmanla beraber “bebek” Sonic göründü