reklamı kapat

POPÜLER

Türk teknoloji şirketi Peak Games’den 100 milyon dolarlık imza

Türk teknoloji şirketi Peak Games, 100 milyon dolarlık bir anlaşma ile kart ve okey oyunları geliştiren stüdyosunu ABD’li oyun şirketi Zynga’ya devretti.

Global alanda, mobil oyun pazarının iddialı isimleri arasında yer alan Peak Games, geliştirdiği oyunlarla 500 milyondan fazla kullanıcıya ulaşıyor. Peak Games’in geliştirdiği oyunlar, başta ABD olmak üzere pek çok ülkede en popüler oyunlar listelerinin ilk sıralarında bulunuyor. ABD’li oyun şirketi Zynga’nın dikkatini çeken şirket, başarılı bir anlaşmaya imza attı. 100 milyon dolarlık anlaşma sonucunda şirket, kart ve okey oyunları stüdyosunu Zynga’ya devretti. Peak Games, anlaşmaya konu olan gelirin tamamını, ABD mobil oyun pazarındaki büyüme hedefleri doğrultusunda kullanmayı planlıyor.

Peak Games’e yakın bakış

Şirketin Toy Blast isimli oyunu, dünyanın en büyük oyun pazarı olan ABD’nin en çok oynanan 10 oyunu arasında yer alıyor. Geçtiğimiz ağustos ayında indirilmeye sunulan Toon Blast oyunu ise her ay ABD’de kazandığı 3 milyon yeni kullanıcı ile alanında bu ülkede en çok indirilen oyun konumunda. Şirketin dünya genelinde 500 milyondan fazla kişinin mobil cihazında ürünlerinden en az biri bulunuyor. Gelir ve kullanıcı bazında ise mobil oyun pazarında ABD’de ilk 10’da yer alıyor.