reklamı kapat

POPÜLER

Zynga, Türk oyun şirketi Rollic Games satın alıyor

Zynga, Türk oyun şirketi Rollic Games’i satın alıyor

Büyük oyun firması Zynga, Türk oyun pazarına ilgisini sürdürüyor. Peak sonrasında bu sefer Türk oyun şirketi Rollic Games gidiyor. İşte detaylar;

Türk oyun şirketi Peak ile alanın devlerinden sayılan Zynga arasında geçtiğimiz aylarda tam 1,8 milyar dolarlık bir anlaşma yapılmıştı. Bu anlaşma ile ortaklık yapısı değişen Peak, faaliyetlerini ekibinde ve yönetiminde hiçbir değişiklik olmadan kendi markası altında sürdürerek bir Türk şirketi olarak kalmaya devam ederken, hisselerini 1,8 milyar dolara Zynga’ya devretmişti. Şimdi ise Zynga‘nın Rollic Games isimli Türk oyun şirketini satın aldığı duyuruldu. Spesifik olarak firmanın yüzde 80’lik hissesini 168 milyon dolara satın alan Zynga, geriye kalan yüzde 20’lık kısmın da ileride sahibi olacak deniyor. Yani artık net olarak Rollic Games firmasının yeni sahibi olan büyük oyun firması, yukarıda da dediğimiz gibi Türkiye pazarını oldukça yakından takip ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zynga, Peak Games sonrasında Rollic Games ile yine büyük bir adıma imza attı

Kendilerini “Go Knots 3D, Tangle Master 3D, Wood Shop, Water Shooty ve daha birçok oyun ile herkes için sürükleyici ve eğlenceli anlar yaratıyoruz. Tüm dünyanın oynadığı oyunları üretiyoruz.” diye tanımlayan Rollic Games, iOS ve Android platformları için hepsine buradan ulaşabileceğiniz 20’den fazla oyun üretmiş alanda gerçekten oldukça tecrübeli bir isim.

İlginizi Çekebilir

Her bisikleti elektrikli hale getiren kit