reklamı kapat

POPÜLER

iOS 11
iOS 11
iOS 11
iOS 11
iOS 11
iOS 11
iOS 11
iOS 11
iOS 11
iOS 11
iOS 11

Apple’dan iOS 11 ile ilgili önemli açıklama

Geçtiğimiz haziran ayında düzenlenen Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda duyurulan iOS 11, eylül ayında indirmeye sunulmuştu. Yeni yeteneklerle çok daha gelişmiş özellikler sunan iOS 11 ile ilgili Apple cephesinden açıklama geldi. Apple, güncellemenin şu anda iOS cihazların yüzde 52’sinde yüklü olduğunu açıkladı. Araştırma şirketi Mixpanel, iOS cihazların yüzde 62’sinde güncellemenin yüklü olduğunu daha önceden belirtmişti. Bu arada hatırlatmakta yarar var. 2016 yılında yayınlanan iOS 10, iOS cihazların yüzde 60’ına, iOS 9 ise iOS cihazların yüzde 67’sine ulaşmıştı.

Advertisement

iOS 11 ne gibi yenilikler sunuyor?

Güncelleme güçlü multitasking özellikleri, Dosyalar uygulaması ve Apple Pencil’ı kullanmanın daha fazla yoluyla iPad için bugüne kadar sunulan en gelişmiş yazılım güncellemesi olarak karşımıza çıkıyor. Geliştiricilere, kullanıcıların gerçek dünyadan sahnelerin üzerine sanal içerikler yerleştirmelerini sağlayacak uygulamalar geliştirme olanağı veren yeni bir platform sayesinde yüz milyonlarca iOS cihazlarına Artırılmış Gerçeklik özelliği geliyor. Güncelleme ile birlikte gelen diğer özellikler arasında Apple Pay’i kullanarak arkadaşlara ödeme yapmak, kullanıcıların araba sürerken yola daha fazla odaklanabilmesi için Rahatsız Etme, daha akıllı hale gelen ve yeni bir sese sahip Siri ve Fotoğraflar ve Kamera’daki yeni profesyonel özellikleri belirtebiliriz.

iOS 11
iOS 11
iOS 11
iOS 11
iOS 11
iOS 11

iOS 11 nasıl yüklenir?

Güncellemeyi Genel>Ayarlar>Yazılım güncellemesi sekmesi üzerinden yapabilirsiniz. Güncelleme hakkındaki tüm detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.