reklamı kapat

POPÜLER

Apple iOS 11.1.1

Garip klavye hatasını düzelten iOS 11.1.1 çıktı [Yükle]

Apple, iOS 11.1 sonrası cihazlarında yaşanan garip klavye sorunu çözmek için iOS 11.1.1 sürümünü herkes için indirmeye sundu.

Advertisement

Tam beş beta sonrası son kullanıcıya gelen iOS 11.1, cihazların otomatik metin düzeltme sisteminde bir hata oluşturmuştu. İşletim sistemi klavyeye “i” harfi yazıldığı zaman bunu “A[?]” şeklinde düzeltmeye çalışıyor ve bu da bazılarını oldukça rahatsız ediyordu. Bunun için geçici bir çözüm önerisi dahi üreten teknoloji devi, bunu çözmek için iOS 11.1.1 güncellemesini indirmeye sundu. Güncelleme şirketin açıklamasına göre klavyede otomatik düzeltme ile ilgili sorunu düzeltiyor. Buna ek olarak Her Siri’nin çalışmamasına neden olan bir problemin de ortadan kaldırıldığı belirtiliyor. Bunları haricinde bir yenilik ya da hata düzeltmesi ise görünmüyor.

Apple iOS 11.1.1

iOS 11.1.1, hem iPad hem de iPhone için geldi

42 MB gibi düşük bir boyutu bulunan güncelleme, cihazların yazılım güncelleme bölümünden elde edilebiliyor. Şirketin geçtiğimiz hafta kullanıma sunduğu iOS 11.1 sürümü ise 70’ten fazla yeni emoji, hata gidermeleri ve geliştirmeler getiriyor. Özellikle batarya performansı konusunda büyük iyileştirme yaptığı belirtilen sürüm, iOS 11’e geçiş için en uygun versiyon olarak nitelendiriliyor. Artık klavye sorunu da çözülen işletim sistemi, açıklandığı kadarıyla şu anda iOS cihazların yüzde 52’sinde yüklü bulunuyor.