reklamı kapat

POPÜLER

iOS 11

iOS 11 yine bir klavye sorunuyla gündemde [Video]

Apple‘ın yeni mobil işletim sistemi iOS 11, hatırlarsınız geçtiğimiz hafta garip bir klavye sorunu ile gündemde gelmişti. Kullanıcılardan gelen bilgilere göre benzer bir sorun yeniden oluştu.

Tam beş beta sonrası son kullanıcıya gelen iOS 11.1, cihazların otomatik metin düzeltme sisteminde bir hata oluşturmuştu. İşletim sistemi klavyeye “i” harfi yazıldığı zaman bunu “A[?]” şeklinde düzeltmeye çalışıyor ve bu da bazılarını oldukça rahatsız ediyordu. Bunu yayınladığı iOS 11.1.1 güncellemesini ile çözen Apple, benzer bir sorunla yeniden gündeme geliyor. Yeni sorun yine otomatik klavye düzeltme sürecinde kendisini gösteriyor. Kullanıcılar klavyeye “it” yazdıkları zaman sistem bunu otomatik olarak “I.T” haline getiriyor. Aynı zamanda “is” yazıldığı zaman da otomatik “I.S” düzeltmesi yapan işletim sistemi, kullanıcıları oldukça kızdırmış durumda. Kolay yoldan bir çözümü bulunmayan bu garip sorun, yeni bir güncelleme ihtiyaç duyuyor gibi görünüyor.

iOS 11

Bu sorun iOS 11 ve üstü tüm cihazlarda görülüyor

Yabancı forumlara yazan kullanıcılar, klavye sorunun hem iPhone hem de iPad’de meydana geldiğini belirtiyor. Apple’dan konu hakkında yapılmış resmi bir açıklama bulunmazken, yakında bir güncelleme çıkacağı gelen tahminler arasında yer alıyor. Bu can sıkıcı durumu gösteren video ise aşağıda yer alıyor.

Video

https://youtu.be/pNlHDViN3z8