reklamı kapat

POPÜLER

İlk detaylarıyla paranın satın alabileceği en pahalı Range Rover: 2018 SVAutobiography

Los Angeles’ta sahne alacak olan 2018 Range Rover SVAutobiography üç farklı motor seçeneğinin yanı sıra kokpitiyle meraklılarına yeni bir deneyim vadediyor.

Range Rover ürün gamının en tepesinde yer alan SVAutobiography, ailenin tüm üyelerinin tanıtılmasının ardından yavaş yavaş karşımıza çıkıyor. Los Angeles Otomobil Fuarı kapsamında ilk kez kullanıcıların karşısına çıkacak olan model ekim ayında tüm özellikleriyle tanıtımı gerçekleştirilen versiyon üzerine şekilleniyor. Seçenekleri arasında aks mesafesi artırılmış hali de bulunan SVAutobiography, yaklaşık 50 yılı geride marka tarihinde lüks felsefesinin geldiği son noktayı temsil ediyor. Markanın şimdilik kokpitiyle birlikte iki kare görselini paylaştığı araçta Velar’dan diğer tüm modellere yansıyan teknolojik yenilikler yer bulacak.

Lüksün limitleri

Jaguar Land Rover’ın Special Vehicle Operations ekibi tarafından geliştirilen modelin ön bölümündeki laser LED ışıklandırmalar diğer versiyonlardaki gibi ana karakteri oluşturan parçalar arasında. En büyük farkı iç bölümünde hissedilen SVAutobiography’nin kokpitinde 12 inç‘lik yüksek çözünürlük sürücü ekranı, 10 inç‘lik multimedya ekran ve tamamen yenilenen masaj-ısıtma fonksiyonlu koltuklar gözden kaçmıyor. Arka bölümünde de boyutu 10 inç olan ekranlarıyla kullanıcılarına sıkılma fırsatı vermeyen araçta şampanya şişelerinin koyulabilmesi için alan bile düşünülmüş. Motor kısmında ailenin diğer üyesinde olduğu gibi 50 kilometre elektrik menziline sahip 2.0 litrelik hibrit versiyonuyla da sunulacak olan modelde 5.0 litre V8 ve 4.4 litre V8 seçenekler yer alıyor. 2018 Range Rover SVAutobiography’nin İngiltere’de 223.824 dolardan başlayıp 236.065 dolara kadar yükselen fiyatlarla satışa sunulacak.